wroclaw.pl Zielony Wrocław - środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 32°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Kalendarz Eko-wydarzeń we Wrocławiu. Przed nami kolejna edycja Gastro Miasto

Bartosz Moch,
Jakie zielone, ekowydarzenia we Wrocławiu czekają nas w najbliższym czasie? Redakcja www.wroclaw.pl
Jakie zielone, ekowydarzenia we Wrocławiu czekają nas w najbliższym czasie?

Wspólne sadzenie drzew, dni przyrodników, zielony piknik, Gastro Miasto czy warsztaty, jarmarki i ekologiczne wydarzenia w galeriach handlowych - to tylko niektóre z propozycji, z jakich mogą skorzystać wrocławianie. Prezentujemy zestawienie najbliższych eventów, w których organizację zaangażowany jest Departament Zrównoważonego Rozwoju UMW. Już w trzeci weekend lipca Gastro Miasto w Browarze Mieszczańskim w duchu less waste. Zobacz program wydarzenia.

Reklama

Wrocław popularyzuje dbanie o środowisko, ekologiczne działania w myśl idei less waste. Wiele akcji prowadzonych jest w ramach kampanii Wrocław nie marnuje. Oprócz niej miasto wspiera proekologiczne inicjatywy i wydarzenia.

Zielony Wrocław to nie tylko nowe nasadzenia drzew i krzewów, tworzenie parków i zieleńców, wysiewanie łąk kwietnych, wspieranie bioróżnorodności, rozwój błękitno-zielonej infrastruktury, odnawialnych źródeł energii i zrównoważonej mobilności czy dbanie o jakość powietrza. To także promowanie zachowań w duchu „less waste”, organizacja tematycznych wydarzeń, podczas których w przystępny i ciekawy sposób możemy mieszkańcom pokazać, jak być bardziej eko
Katarzyna Szymczak-Pomianowska, dyrektor Departamentu Zrównoważonego Rozwoju UMW

– Miasto organizuje i wspiera wiele zielonych inicjatyw, na które zapraszamy mieszkańców. Nowy kalendarz pozwoli zebrać je w jednym miejscu i jeszcze mocniej promować to, co dzieje się we Wrocławiu – dodaje Katarzyna Szymczak-Pomianowska.

Najbliższe zielone wydarzenia we Wrocławiu

Lista eko-wydarzeń będzie na bieżąco aktualizowana.

W sobotę, 21 maja odbyły się Dni Przyrodników na Uniwersytecie Przyrodniczym połączone z Jarmarkiem Pawłowickim. Zobaczcie galerię zdjęć z Dni Przyrodników 2022.

W trzeci weekend czerwca przeprowadzono nową edycję popularnego Gastro Miasto. A kolejna edycja już w weekend 15-17 lipca

Gastro Miasto 2022

Gastro Miasto 2022

Browar Mieszczański ul. Hubska 44 Zobacz Wydarzenie z serwisu go.wroclaw.pl

Wrocław Nie Marnuje – także podczas Gastro Miasto 2022

W ślad za hasłem akcji prowadzonej we współpracy z Bankiem Żywności i Foodsharing Wrocław: „NIE WYRZUCAJ – PRZEKAŻ – PODZIEL SIĘ – NIE MARNUJ ŻYWNOŚCI” ewentualne nadwyżki smakowitości po Gastro Miasto zostaną przekazane do wrocławskich jadłodzielni..

Miasto wraz z Bankiem Żywności oraz Foodsharing Wrocław zachęcają restauracje, kawiarnie, piekarnie, cukiernie, sklepy i firmy cateringowe do tego, aby nie wyrzucały nadwyżek żywności lub produktów, które u nich pozostają. Gastro Miasto to również dobra okazja, żeby propagować idee niemarnowania jedzenia. Dlatego prosimy, aby nie wyrzucać do kosza nadwyżek jedzenia, a przekazać je wolontariuszom
Beata Flank, kierownik projektu z Departamentu Zrównoważonego Rozwoju UMW

Jedzenie można zostawiać:

Wolontariusze w każdą niedzielę wydarzenia (17.07, 21.08) ok. godz. 20.15 odbiorą nadwyżki jedzenia.

Więcej informacji o Gastro Miasto 2022 na stronie wydarzenia oraz na Facebooku.

„Wrocław nie marnuje” żywności – akcja dla gastronomii

Akcję „NIE WYRZUCAJ – PRZEKAŻ – PODZIEL SIĘ – NIE MARNUJ ŻYWNOŚCI” prowadzi Urząd Miejski we Wrocławiu we współpracy z Bankiem Żywności i Foodsharing Wrocław.

„Nie wyrzucaj – przekaż – podziel się – pomóż – nie marnuj” - akcja dla gastronomii „Nie wyrzucaj – przekaż – podziel się – pomóż – nie marnuj” – akcja dla gastronomii

Czytaj także: Foodsharing Wrocław wśród 30 Kreatywnych Wrocławia

Restauracje, piekarnie, cukiernie czy kawiarnie codziennie korzystają i wytwarzają dziesiątki kilogramów żywności. Zdarza się, że część produktów i potraw nie zostaje wykorzystana. Jedzenia nie trzeba wyrzucać, można się nim podzielić.

Akcja to element miejskiej kampanii „Wrocław nie marnuje”. Więcej informacji o akcji dla gastronomii znajdziecie tutaj.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl