Wydarzenia Wrocław sobota 8 listopada


Sobota, 8 listopada 2014r.

 

Konferencja Cukrzyca a choroby nowotworowe

Konferencja Cukrzyca a choroby nowotworowe

godz. 10.00-14.30, Hotel Orbis, ul. Powstańców Śląskich 7, wstęp wolny

Konferencja zorganizowana jest z okazji Światowego Dnia Walki z Cukrzycą. Konferencja adresowana jest do ludzi chorych na cukrzycę, ich rodzin i osób zagrożonych cukrzycą. Organizatorem konferencji jest Wrocławskie Centrum Zdrowia SP ZOZ, ul. Podróżnicza 26/28, Wrocław. Osoba odpowiedzialna: Beata Józefowicz, e-mail: bjozefowicz@spzoz.wroc.pl tel. 71 335 29 69

 

Wycieczki piesze po Wrocławiu z przewodnikiem

Wycieczki piesze po Wrocławiu z przewodnikiem

sobota-niedziela, wycieczki są bezpłatne dla dzieci i młodzieży

Tematy i harmonogram wycieczek :

  • Wycieczka po Starówce - sobota, godz. 9.30-12.00
  • Nowoczesne obiekty na Starówce - niedziela, godz. 9.30-11.00

Więcej informacji i zapisy: tel. 696 355 603.

 

Filmowe poranki: Detektywi na tropie

Filmowe poranki: Detektywi na tropie

godz. 10.00, sobota-niedziela, Kino Nowe Horyzonty, bilety 12 zł

Rozwiązujemy zagadki, tropimy rabusiów, szukamy skarbów z ulubionymi bohaterami. W programie: Reksio detektyw, Zabawy Bolka i Lolka. Niezwykłe odkrycie. Nasz dziadzio. Jak zostałem detektywem. Zaczarowany ołówek. Pogoń. Przygody Bolka i Lolka. Zmylony trop

Po bajkach warsztaty, które poprowadzi Magdalena Grobelna, Dźwięki z odzysku.

 

Odbijamy sobie w listopadowy weekend - warsztaty dla dzieci i młodzieży

Odbijamy sobie w listopadowy weekend - warsztaty dla dzieci i młodzieży

godz. 10.00-14.00, sobota-niedziela, Pracownia Grafiki Artystycznej ODT Światowid ul. Szczytnicka 51 (wejście od ul. Polaka), cena 15 zł od osoby

Warsztaty graficzne  dla dzieci (wiek 8+) oraz młodzieży i dorosłych, obowiązują zapisy: tel. 71 322 13 55 (w godzinach otwarcia pracowni). Monotypia, linoryt, akwaforta, sucha igła - to tylko kilka z wielu technik grafiki artystycznej, a weekendowo-warsztatowe spotkanie w Pracowni Grafiki jest okazją, by samodzielnie zmierzyć się z którąś z nich.

Podczas zajęć prowadzonych przez Martę Lech uczestnicy mogą zarówno realizować swoje autorskie pomysły, jak i wybrać jeden z proponowanych przez instruktorkę tematów.

 

Wystawa \" data-mce-src=

Wystawa "Picasso/ Dali/ Goya - Tauromachia, walka byków" - rodzinne weekendy

Tematem przewodnim wystawy jest postać byka – symbolu obecnego w kulturze śródziemnomorskiej od niepamiętnych czasów. Byk – symbol siły, odwagi, płodności mityczny Minotaur fascynował twórców. Oddziaływał na wyobraźnię Francisca Goi, Pabla Picassa i Salvadora Dalego.

Rodzinne weekendy (8-9 listopada i 15-16 listopada) to oferta dla rodzin z dziećmi. Za 50 zł wystawę mogą obejrzeć rodzice i maksymalnie pięcioro dzieci (w wieku do 18 lat).

Sprzedaż biletów tylko w kasach biletowych Muzeum Architektury we Wrocławiu, ul. Bernardyńskiej 5. Wystawa czynna do 16 listopada 2014 roku, od 10.00 do 20.00, ostatnie wejście 19.15, kasy czynne 9.45 – 19.15.Wszystko o wystawie. 

 

Kryte lodowiska przy ul. Wejherowskiej i przy ul. Spiskiej

Kryte lodowiska przy ul. Wejherowskiej i przy ul. Spiskiej

godz. 8.00, Hala Orbita i ul. Spiska

W każdą sobotę i niedzielę od godz. 8.00 do 10.00 na lodowiska przy ul. Wejherowskiej i Spiskiej będzie WSTĘP WOLNY dla wszystkich przedszkolaków i uczniów wrocławskich szkół, po okazaniu ważnej legitymacji szkolnej (uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich).

Więcej o lodowiskach.

 

Rodzinne warsztaty \" data-mce-src=

Rodzinne warsztaty "Picasso Dali Goya. Tauromachia - walka byków"

Muzeum Architektury, ul. Bernardyńska 5, godz. 11.00, 8 i 9 listopada, wstęp wolny

OD KOLOSEUM DO PLAZA DE TOROS

Podczas zajęć dzieci zapoznają się z historią architektury obiektów sportowych, takich jak areny, Koloseum czy współczesne stadiony. Poznają również wątki związanej z arenami tradycji korridy. W części warsztatowej dzieci wspólnie wykonają wielką makietę Plaza de Toros. Zajęcia trwają do dwóch godzin zegarowych.

 

Dzień otwarty w Ossolineum

Dzień otwarty w Ossolineum

Zakład Narodowy im. Ossolińskich, godz. 11.00-17.00, Aula Ossolineum, ul. Szewska 37, wstęp wolny

Z okazji wpisania rękopisu "Pana Tadeusza" na Polską Listę Krajową Programu UNESCO "Pamięć Świata" Ossolineum zaprasza na dzień otwarty. Będzie to wyjątkowa okazja, by z bliska obejrzeć dzieło Adama Mickiewicza.

Program Dnia Otwartego:

  • 11.00 - Przywitanie zaproszonych gości, Dwugłos o poemacie „Pan Tadeusz” – Piotr S.Załuski i Małgorzata Orzeł
  • 12.00 - „Pan Tadeusz” w zbiorach Ossolineum – prezentacja multimedialna przygotowana przez Dział Edukacji ZNiO
  • 13.00-17.00 - Projekcja filmu przedstawiającego obiekty wpisane na Polską Listę Krajową Programu UNESCO Pamięć Świata

W czasie całego Dnia Otwartego będą prezentowane: rękopis „Pana Tadeusza” oraz trzy obrazy z Lwowskiej Galerii Sztuki, w tym dzieło F. Gérarda, „Portret Katarzyny Starzeńskiej”, 1804

 

Dni Dyni w Humanitarium

Dni Dyni w Humanitarium

Humanitarium, ul. Stabłowicka 47, 8-11.11 – otwarte od 11.00 do 18.00 (kasa czynna do 17.00)

Tematyczne laboratoria z dynią w roli głównej. Podczas warsztatów dzieci odkryją  tajemnice DNA z wnętrza dyni, zrobią również dyniowe mydełka. Chętni wrażeń świetnie odnajdą się w roli małych naukowców, którzy za pomocą szkła laboratoryjnego wytworzą kolorową, wybuchową pianę, w dyni oczywiście! W holu wystawy pojawią się dodatkowe atrakcje m.in. stoisko z naturalnymi tłoczonymi na zimno olejami oraz dyniowe smakołyki. Sprawdź dokładne godziny warsztatów z dynią.

 

Dziecięce Studio Architektury - jesienne warsztat

Dziecięce Studio Architektury - jesienne warsztat

godz. 11.00-13.00, Centrum Poznawcze przy Hali Stulecie, pojedyncze zajęcia 35 zł, ilość miejsc ograniczona - obowiązują zapisy

Nowy cykl spotkań: „Archikosmos – projekty przyszłości” pokaże dzieciakom niezwykłe, inteligentne i wielofunkcyjne architektoniczne konstrukcje przyszłości, miejskie utopie i budowle marzeń – powietrzne, podziemne, podwodne, kosmiczne - oraz odpowie na pytania: gdzie, dlaczego i jak będą mieszkać ludzie w niedalekiej i odległej przyszłości?

  • 08.11 -  Podziemnym chodnikiem: podróż do wnętrza ziemi.

Terminy pozostałych warsztatów.

 

Poranki filmowe w Multikinie

Poranki filmowe w Multikinie

godz. 12.00, sobota-niedziela, Multikino Pasaż Grunwaldzki i Arkady Wrocławskie

W listopadzie o 12.00 Multikino zaprasza dzieci powyżej 5 lat do świata Jacka i Placka. Kultowa filmowa, mocno improwizowana adaptacja na podstawie książki Kornela Makuszyńskiego „O dwóch takich, co ukradli księżyc”. Wszystko w graficznej feerii scenograficznej Leszka Gałysza z udziałem głosów Doroty Stalińskiej, Ewy Szykulskiej, Jana Kobuszewskiego i piosenek zespołu Lady Pank.

 

Dolnośląska Giełda Fonograficzna - edycja listopadowa

Dolnośląska Giełda Fonograficzna - edycja listopadowa

godz. 13.00-15.00, Firlej, ul. Grabiszyńska 56, wstep wplny

Od listopada spotkania melomanów odbywają się w każdą sobotę Na miłośników muzyki ponownie czekać będą tony płyt i mnóstwo różnorodnej muzyki. W Klubie Firlej można wymieniać się, sprzedawać albo kupować wszelkie, stare bądź nowe, nośniki muzyczne, na których zapisana jest muzyka m.in.: płyty gramofonowe, kasety, płyty CD.

 

Podróże z myszką Norką. Podróz do Dubaju

Podróże z myszką Norką. Podróż do Dubaju

godz. 14.00, DBP Biblioteka 7 Kontynentów, Rynek 58

Podczas listopadowej „Podróży z Myszką Norką” Martyna Łuczyńska zabierze uczestników w podróż do Dubaju – największego miasta Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Spotkanie jest bezpłatne i trwa około godziny. Obowiązują zapisy

„Podróże z Myszką Norką” to cykliczne zajęcia integracyjne, podczas których dzieci pełnosprawne i niepełnosprawne wspólnie poznają kulturę, tradycje i ciekawostki z różnych stron świata – od krajów naszych sąsiadów, po egzotyczne kraje Afryki czy Azji. Zajęcia łączą edukację z twórczą zabawą.

 

Wrocław Industrial Festival

Wrocław Industrial Festival

Wrocław Industrial Festival skupiaj się przede wszystkim na prezentacji różnorodnych oblicz dźwiękowego aspektu kultury industrialnej.

08.11.2014, od godz. 17, SALA GOTYCKA + STARY KLASZTOR, UL. PURKYNIEGO 1, bilety: 100 PLN (PRZEDSPRZEDAŻ) / 120 PLN (NA BRAMCE)

LUSTMORD, BORGHESIA, TROUM, SEKTION B, ROMA AMOR, FRUSTRATION, ERIC RANDOM, AB INTRA

 

 

 

Mecz ekstraklasy siatkarek - Impel Wrocław - BKS Aluprof Bielsko-Biała

Mecz ekstraklasy siatkarek - Impel Wrocław - BKS Aluprof Bielsko-Biała

Hala Orbita, godz. 17.00

W sobotę siatkarki Impelu Wrocław zmierzą się z zespołem BKS Aluprof Bielsko-Biała w meczu szóstej kolejki Orlen Ligi.

 

Kadry Wrocławia w Kinie Nowe Horyzonty

Kadry Wrocławia w Kinie Nowe Horyzonty

Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego, bilety: za jeden blok filmów – 22 zł normalny, 18 zł ulgowy, 16 zł grupowy(od 12 osób), 12 zł grupowy szkolny (od 15 uczniów)

W ramach przeglądu wyświetlonych zostanie kilkanaście filmów o Wrocławiu (zrealizowanych począwszy od 1945 roku do współczesności). „Kadry Wrocławia” to nie wyłącznie projekcje, ale spotkania, w czasie których widzowie zostaną wprowadzeni w kontekst historyczno-polityczny czasu, w którym dany film powstawał.

Blok 2- Feniks z popiołów- Odbudowa, czyli rozbiórka

8.11.2014, g. 18.30

To zestaw kilku filmów dokumentalnych ukazujących panoramę miasta od zniszczeń Festung Breslau przez kolejne dekady dźwigania ze zgliszczy aż do współczesności. 

 

\" data-mce-src=

"Wschód Południe Zachód Północ" - Teatr ToTu - ostatni raz w tym roku

godz. 17.00 i 20.00, ToTu, ul. Hubska 6, bilety 20 zł, ekobilet.pl/totu

"Wschód Południe Zachód Północ" to interaktywny spektakl, który łączy w sobie funkcje przestrzenne ToTu, wprowadzając widzów w 4 różne wymiary sztuki. Widz wyruszy w drogę i będzie przechodził kolejne pokoje, odkrywając tym samym kolejne akty sztuki. Każdy pokój to inny świat i inne emocje.

 

Mecz ekstraklasy koszykarek - Ślęza Wrocław - Glucose ROW Rybnik

Mecz ekstraklasy koszykarek - Ślęza Wrocław - Glucose ROW Rybnik

godz. 18.00, hala sportowa przy ul. Chełmońskiego 43

W sobotę drużyna Ślęzy Wrocław zmierzy się z zespołem Glucose ROW Rybnik w meczu szóstej kolejki ekstraklasy koszykarek.

 

Akustycznie w Czekoladziarni

Akustycznie w Czekoladziarni

godz. 19.00, ul. Włodkowica 19.00, wstęp wolny

Zagrają muzyczni zapaleńcy z Krakowa, absolutnie i bezgranicznie w muzyce zakochani - Sauté: Martyna i Filip. To duet akustyczny powstały z celowego przypadku, bo celowo każde z osobna szukało kogoś do grania, a przypadkiem trafili na siebie. Grają kiedy tylko mają na to czas i energię. Lubią robić własne aranżacje piosenek, tak, by były oryginalne i całkowicie inne.

 

Wernisaż wystawy PO DRUGIEJ STRONIE LUSTRA.

Wernisaż wystawy PO DRUGIEJ STRONIE LUSTRA.

godz. 19.00, foyer ATM Sceny na Bielanach

Podwodny świat w obiektywie Piotra Stósa

Zdjęcia prezentowane na wystawie pochodzą z wód otaczających Europę, Afrykę, Azję i Amerykę Południową. Zostały wykonane podczas wypraw i wyjazdów zorganizowanych przez centrum nurkowe „Nautica” z Krakowa.

Wstęp na wernisaż jest wolny. Organizatorzy proszą o bezpłatną rezerwację na adres: bilety@scenaatm.pl.

 

Back To The 80\'s

Back To The 80's

godz. 19.00, klub Liverpool, ul. Świdnicka 37, wstęp 5 pln

Back To The 80's to już od 10 lat najlepsza impreza w klimacie lat 80-tym we Wrocławiu. Tylko my posiadamy muzyczny wehikuł czasu, którym możemy bez problemu przemieszczać się pomiędzy utworami takich wykonawców jak: Depeche Mode, Alphaville, Dr Aban, Abba, Bangles, AHA, Black Box, Blues Brothers, C&C Music Factory, Michael Jackson, Madonna oraz wiele wiele innych... DJ Zielony behind the wheels.

 

Zgłoś uwagę