Wydarzenia Wrocław - wtorek 11 listopada


 Wtorek, 11 listopada 2014r.

 

Oficjalne obchody Dnia Niepodległości i Radosna Parada Niepodległości

Oficjalne obchody Dnia Niepodległości i Radosna Parada Niepodległości

Od godz. 10.00.
W tym roku 11 listopada będziemy obchodzić 96. rocznicę odzyskania niepodległości. Radosna parada tradycyjnie przemaszeruje przez centrum miasta, nie zabraknie okolicznościowych wydarzeń

Program imprezy:

Godz. 10.00 - Msza Św. w Bazylice Mniejszej p.w. Św. Elżbiety celebrowana przez J.E. Abp. Józefa Kupnego
Godz. 11.30 - uroczysty apel niepodległościowy z udziałem uczniów wrocławskich szkół oraz koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Wojsk Lądowych
Godz. 12.30 - XIII Radosna Parada Niepodległości z udziałem seniorek w sukniach dawnych (przemarsz ulicami: Pl. Solny, Ruska, Kazimierza Wlk. Pl. Dominikański, Wita Stwosza, Rynek)
Godz. 13.30 - pokazy w wykonaniu przedstawicieli Szkoły Szabli Polsko-Węgierskiej oraz uczniów i absolwentów Szermierczej Szkoły Sportowej Nr 85 we Wrocławiu,
- ogłoszenie wyników konkursu na najlepiej przebrane drużyny w paradzie,
- wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych i legionowych,
- salwa honorowa na cześć Święta Niepodległości Bractwa Kurkowego.

Więcej o paradzie czytaj tutaj

 

Bieg Niepodległości z wąsem we Wrocławiu

Bieg Niepodległości z wąsem we Wrocławiu

Park Grabiszyński, godz. 11.00

We wtorek we Wrocławiu odbędzie się „Bieg Niepodległości z wąsem”. Uczestnicy będą mieli do pokonania dystans 10 km po trasie, która wyznaczono w parku Grabiszyńskim. Początek zawodów o godz. 11.00.

 

Wystawa \" data-mce-src=

Wystawa "Picasso/ Dali/ Goya - Tauromachia, walka byków" - ostatni tydzień wystawy

Tematem przewodnim wystawy jest postać byka – symbolu obecnego w kulturze śródziemnomorskiej od niepamiętnych czasów. Byk – symbol siły, odwagi, płodności mityczny Minotaur fascynował twórców. Oddziaływał na wyobraźnię Francisca Goi, Pabla Picassa i Salvadora Dalego.

Sprzedaż biletów tylko w kasach biletowych Muzeum Architektury we Wrocławiu, ul. Bernardyńskiej 5. Wystawa czynna do 16 listopada 2014 roku, od 10.00 do 20.00, ostatnie wejście 19.15, kasy czynne 9.45 – 19.15.Wszystko o wystawie. 

 

Tani wtorek w Heliosie Magnolia

Tani wtorek w Heliosie Magnolia

Bilety na seanse kupimy w cenach 15 zł (ulgowy, senior/junior) oraz 18 zł (normalny).

Wybrać będzie się można na kilkanaście tytułów. Są wśród nich tytuły dla najmłodszych ("Bella i Sebastian", "Pinokio" i "Pszczółka Maja") oraz dla dorosłych widzów hity – historia dokonań profesora Zbigniewa Religi w „Bogach”, opowieść o młodych w Powstaniu Warszawskim w obrazie "Miasto 44", "Śmieć" o dzieciach zbierających śmieci w brazylijskich fawelach, które wpadają na trop afery łapówkarskiej, czy nowy hit box office’ów za oceanem – "Interstellar" o podróżowaniu w innym wymiarze.

 

Dni Dyni w Humanitarium

Dni Dyni w Humanitarium

Humanitarium, ul. Stabłowicka 47, otwarte od 11.00 do 18.00 (kasa czynna do 17.00)

Tematyczne laboratoria z dynią w roli głównej. Podczas warsztatów dzieci odkryją  tajemnice DNA z wnętrza dyni, zrobią również dyniowe mydełka. Chętni wrażeń świetnie odnajdą się w roli małych naukowców, którzy za pomocą szkła laboratoryjnego wytworzą kolorową, wybuchową pianę, w dyni oczywiście! W holu wystawy pojawią się dodatkowe atrakcje m.in. stoisko z naturalnymi tłoczonymi na zimno olejami oraz dyniowe smakołyki. Sprawdź dokładne godziny warsztatów z dynią.

 

Rodzinny weekend w Multikinie

Rodzinny weekend w Multikinie

Arkady Wrocławskie i Pasaż Grunwaldzki. , bilety 13 zł

W dniach 8 – 11 listopada Multikino zaprasza do siebie całe rodziny na najlepsze filmy familijne ostatnich miesięcy w specjalnej cenie. W repertuarze zobaczymy m.in.: „Pudłaki”, „Samoloty 2”, „Dzwoneczek i Tajemnica Piratów”, „Wakacje Mikołajka”, Barbie i Tajemnicze drzwi”, „Muppety: Poza Prawem” oraz „Lego Przygoda”.

XV Cross Niepodległości w Wałbrzychu

XV Cross Niepodległości w Wałbrzychu

Wałbrzych, ul. Blankowa 32a, godz. 12.30

We wtorek na Podzamczu w Wałbrzychu odbędzie się XV Cross Niepodległości, czyli ostatnia impreza sportowa z cyklu Grand Prix „Idol” 2014. Rywalizacja będzie się toczyła na dystansie 3 i 6 km. Zapisy będą prowadzone od godz. 11.00 przy ul. Blankowej 32a.

Bieg na 6 km wystartuje o godz. 12.30, a na 3 km o godz. 13.00. Następnie odbędą się także biegi dla dzieci i młodzieży. Opłata startowa wynosi 15 zł.

 

11/11 WOLNOŚĆ KOCHAM I ROZUMIEM

11/11 WOLNOŚĆ KOCHAM I ROZUMIEM

Centrum Kultury Agora, ul. Serbska 5a, wstęp wolny

PROGRAM od godziny 15.00

popis dziecięcego zespołu Chochliki, koncert Chóru ASTER, rodzinne warsztaty plastyczne, turniej edukacyjnych gier IPN, ORZEŁ BIAŁY / konkurs plastyczny, Grafika patriotyczna na tkaninach, Kontrkultura –Graffiti - Performance  -  wystawa, Mieszkańcy Spod 11 / projekcja filmu dla dzieci, grochówka z kotła.

godz. 18.00

Warszawskie Combo Taneczne / koncert

Centrum Kultury AGORA zaprasza do wspólnego świętowania Narodowego Święta Niepodległości.

W programie znajdą się m.in.: koncerty z pieśniami i piosenkami z różnych okresów historii Polski, traktującymi o niepodległości, patriotyzmie a także wolności w szerszym kontekście.

Koncerty rozpoczną piosenki Jesteśmy Polakami oraz Warszawo ma w wykonaniu maluchów z zespołu CHOCHLIKI, a następnie posłuchamy tradycyjnych pieśni w interpretacji działającego w CK AGORA chóru ASTER.

 

wROCK for Freedom – Dzień Niepodległości 2014

wROCK for Freedom – Dzień Niepodległości 2014

Hala Stulecia, ul. Wystawowa 1, godz. 1700, bilety od 50 zł

Z okazji Dnia Niepodległości w Hali Stulecia wystąpią IRA i Perfect. Koncert „wROCK for Freedom – Dzień Niepodległości” organizowany jest z okazji 96 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Tradycyjna już impreza gromadzi co roku tysiące fanów z wszystkich pokoleń i zawsze gwarantuje świetną zabawę przy przebojach gwiazd polskiego rocka.

 

Wieczór pieśni patriotycznych i legionowych z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Wieczór pieśni patriotycznych i legionowych z okazji Narodowego Święta Niepodległości

godz. 18.00, kościół pw. św. Marcina (Wrocław, ul. św. Marcina), wstęp wolny

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości organizatorzy zapraszają na Wieczór pieśni patriotycznych i legionowych.

Wystąpią:

  • Chór BASILICA CANTANS pod dyrekcją Mirosławy Jury-Żegleń
  • ks. Zdzisław Madej - tenor
  • Chór BASILICA CANTANS

(www.baca.masternet.pl, basilicacantans@wp.pl)

 

Listopadowy smooth jazz

Listopadowy smooth jazz

Świetlica Wiejska, ul. Wrocławska 55, Jordanów Śląski, godz. 18.00, wstęp wolny

Na finał tegorocznych Podróży po Strunach, 11 listopada, zagra jazzowy Leszek Zaleski Quartet. Koncert w Jordanowie Śląskim polecamy wszystkim wielbicielom muzyki Pata Metheny’ego, Johna Scofielda i Brada Mehldau’a, bo to właśnie ich utwory są inspiracją dla muzyków z zespołu Zaleskiego. Leszek Zaleski Quartet to projekt tworzony przez absolwentów wrocławskiej Akademii Muzycznej. W jego skład wchodzą: Leszek Zaleski (gitara), Dawid Troczewski (fortepian/klawisze), Piotr Sypień (kontrabas), Michał Polak (perkusja). Muzyka zespołu to nastrojowa mieszanka jazzu oraz smooth jazzu, z wyrazistą sekcją rytmiczną oraz bogatymi improwizacjami gitary oraz fortepianu. 

 

Koncert muzyki z serialu „Czas honoru”,

PROJEKCJE FILMU „GULBINOWICZ”

godz. 19.00, Kościół św. Jana Apostoła ul. Zatorska 23a

Przed seansem prelekcja „Kardynała Gulbinowicza nauczania o Polsce” - Stanisław Bogaczewicz (Instytut Pamięci Narodowej)

 

Zgłoś uwagę