Najważniejsze informacje (kliknij, aby przejść)
We Wrocławiu są trzy miejskie ośrodki tenisowe (zarządzane przez Wrocławskie Centrum Treningowe Spartan – spółkę gminy Wrocław):
- przy ulicy Spiskiej – 8 kortów (w tym 4 oświetlone), recepcja, szatnie z prysznicami, sklepik oraz bar;
- przy Pułtuskiej – 7 kortów, wszystkie oświetlone i w otoczeniu drzew, budynek kortowy z recepcją i sklepikiem;
- przy Lubińskiej – 3 korty, ścianka treningowa i dwie oświetlone hale ze sztuczną nawierzchnią.
40 ton świeżej mączki po zimie
Koniec kwietnia to tradycyjnie czas przygotowania kortów o nawierzchni ceglanej do sezonu letniego, który rozpoczyna się w maju.
Po zimie korty ziemne wymagają generalnej renowacji, która pozwala na profesjonalne przygotowanie nawierzchni, aby służyła miłośnikom tenisa do końca sezonu. Prace te polegają na wyczyszczeniu kortów z liści, igliwia czy mchu, odświeżeniu wierzchniej warstwy kortu, zruszeniu, wyrównaniu i utwardzeniu nawierzchni. Na koniec pozostaje ogólna kosmetyka, poprawienie linii i montaż osprzętu.Dariusz Kowalczyk, prezes WCT Spartan
Galeria zdjęć
Korty ziemne, najbardziej popularne w Polsce, nazywane są ceglastymi, ponieważ są pokryte mączką ceglaną o czerwono-brunatnej barwie. Każdego roku jej wierzchnia warstwa jest usuwana i zastępowana nową. — W tym roku wysypaliśmy na nasze korty około 40 ton mączki. Jeśli tylko pogoda dopisze, to z początkiem maja wszystkie prace renowacyjne na wszystkich kortach będą skończone — zapowiada Dariusz Kowalczyk. — Korty ziemne są pracochłonne i wymagają codziennej pielęgnacji, polewania wodą, a po każdej grze szczotkowania i uzupełniania ubytków — dodaje.
Mączka jest najwolniejszą ze wszystkich trzech głównych nawierzchni (szybsze są korty trawiaste i twarde, takie jak akrylowe lub betonowe), co sprzyja stawianiu pierwszych kroków na korcie. Piłka odbija się z mniejszą prędkością, co daje więcej czasu na dobiegnięcie do niej i na ustawienie się do uderzenia.
Zanim odbijemy pierwszą piłkę w tym sezonie, warto przygotować ciało, bo tenis to sport, który wymaga świetniej kondycji. Dlatego zachęcamy wszystkich, którzy grają lub chcieliby rozpocząć swoja przygodę z tenisem, do odwiedzenia naszych obiektów. W każdym z nich prowadzimy specjalistyczne szkolenia dla dzieci i dorosłych.Maciej Moczko, rzecznik prasowy WCT Spartan
Ile kosztuje godzina gry na kortach miejskich?
Ceny w sezonie letnim przy Pułtuskiej i Spiskiej są takie same (za wynajem jednego kortu na godzinę):
- w dni powszednie między godz. 8.00 a 11.00 – 50 złotych;
- między 11.00 a 16.00 – 40 złotych;
- między 16.00 a 22.00 – 60 złotych;
- weekendy przez cały dzień – 50 złotych;
- (honorowane są karty Multisport, które dają zniżki).
Cennik kortów przy Lubińskiej:
- 8.00 – 11.00 – 40zł;
- 11.00 – 16.00 – 30 zł;
- 16.00 – 22.00 – 50 zł;
- Weekend cały dzień – 40 zł.
Nowa hala tenisowa i ścianka przy Pułtuskiej
Przypominamy, że ośrodek przy Pułtuskiej jest w trakcie dużych zmian. Przede wszystkim stanie tam hala na 5 kortów o nawierzchni twardej, dzięki której obiekt będzie całoroczny. Kryte korty mają być gotowe na najbliższy sezon zimowy, który rozpocznie się w październiku. Oprócz tego: nowa ścianka treningowa, a późnej budynek z szatniami, barem itp. — Naszym celem jest stworzenie nowoczesnego, komfortowego obiektu służącego mieszkańcom Wrocławia, którego forma nie zaburzy historycznego charakteru parku Południowego — zapowiada Dariusz Kowalczyk.
Więcej o modernizacji obiektu przy Pułtuskiej, który zyska halę tenisową – tutaj.