wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 8°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
Federico Rosales Whirlpool
Federico Rosales

Federico Rosales został nowym prezesem Whirlpool Company Polska oraz starszym dyrektorem obszaru przemysłowego North Area. Będzie kierował zakładami Whirlpool w Polsce, Wielkiej Brytanii i na Słowacji.

Whirlpool Corporation ogłosił nominację Federico Rosalesa na nowego prezesa Whirlpool Company Polska i starszego dyrektora operacji produkcyjnych Whirlpool na obszar North Area. Będzie on odpowiadał za wszystkie dziewięć fabryk w Polsce, Wielkiej Brytanii i na Słowacji.

Inżynier z międzynarodowym doświadczeniem

Federico Rosales ma 38 lat. Urodził się w Argentynie, ma wykształcenie inżynierskie. Przeniósł się do Europy w 2006 roku i od tego czasu mieszkał w wielu krajach. Swoją pracę w Whirlpool rozpoczął w 2008 roku, gdzie pracował na różnych stanowiskach. Przez dwa lata (2011-2013) był też dyrektorem jednego z zakładów we Wrocławiu. Jako Prezes Whirlpool Company Polska Federico Rosales będzie pracował w stolicy Dolnego Śląska.

Polska jest strategicznym krajem dla Whirlpool Corporation i ważnym obszarem dla produkcji oraz badań i rozwoju. Firma chce zapewnić ciągłość pełnej sukcesów historii w tym kraju. Takie cele można osiągnąć tylko wtedy, gdy pracuje się z najlepszym zespołem ludzi. Nasze polskie kadry są utalentowane, doświadczone i pełne pasji, dlatego jestem przekonany, że wspólnie uda nam się kontynuować ścieżkę rozwoju naszej firmy w Polsce.

Federico Rosales, prezes Whirlpool Company Polska
Wrocławskie zakłady Whirlpool zatrudniają około 2 tys. osób Fot. Whirlpool
Wrocławskie zakłady Whirlpool zatrudniają około 2 tys. osób

Koncern obecny w Polsce od blisko 30 lat

Firma Whirlpool jest obecna w Polsce od 1993 roku. Posiada trzy duże strefy przemysłowe: we Wrocławiu, Łodzi i Radomsku. Łącznie zatrudnia tam około 6 tys. pracowników i produkuje rocznie około 7 mln sztuk dużego sprzętu AGD - lodówek, piekarników, kuchenek, zmywarek, pralek i suszarek bębnowych.

Podczas pandemii sprzęt AGD odegrał kluczową rolę w chronieniu zdrowia, bezpieczeństwa i dobrego samopoczucia ludzi, a zapewnienie stałego dostępu do najważniejszych urządzeń gospodarstwa domowego w tak wyjątkowych okolicznościach było i jest koniecznością. To wciąż czas ciężkiej pracy i wielkiego wysiłku. Dlatego strategiczne działania w zakresie rozwoju, zarządzania kosztami oraz dostarczania oczekiwanych rezultatów są niezbędne, aby kontynuować nasz postęp na ścieżce rentownego wzrostu.

Federico Rosales

We Wrocławiu działają trzy ważne jednostki koncernu, gdzie pracuje około 2 tys. osób. Pierwsza z nich to fabryka chłodziarko-zamrażarek wolnostojących - jedyny taki zakład Whirlpool w Europie. Druga fabryka produkuje piekarniki, w tym większość trafia do jednego z największych partnerów handlowych – firmy Ikea. W stolicy Dolnego Śląska zlokalizowane jest również centrum R&D, w którym pracuje około 300 osób.

W czołówce światowych producentów sprzętu AGD

Whirlpool Corporation (NYSE: WHR) to jeden z największych z producentów dużego sprzętu AGD na świecie, który w 2021 roku osiągnął sprzedaż roczną w wysokości ok. 22 mld USD i zatrudniał 69 tys. pracowników. Posiada 54 centra badań produkcyjnych i technologicznych.  Koncern sprzedaje produkty takich marek jak Whirlpool, KitchenAid, Maytag, Consul, Brastemp, Amana, Bauknecht, JennAir, Indesit i Yummly w prawie każdym kraju na całym świecie.

Polska jest jednym ze strategicznych krajów dla firmy Whirlpool Corporation w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka). To trzeci największy inwestor amerykański i największy producent sprzętu AGD w naszym kraju.

W trosce o środowisko naturalne

Whirlpool jest jednym z czołowych europejskich pracodawców - już po raz piąty otrzymał Certyfikat Top Employer Europe 2022, przyznany również dla Polski. Jednym z celów firmy jest również przyspieszenie w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Niedawno ogłosiła ona zobowiązanie do globalnych, zerowych emisji netto w swoich fabrykach do 2030 roku. Zobowiązanie obejmuje 35 zakładów i dużych centrów dystrybucyjnych na całym świecie, również w naszym kraju. Dotyczy wszystkich emisji bezpośrednich oraz tych związanych z dostawami energii.

Ponadto Whirlpool pracuje nad osiągnięciem w swoich fabrykach wskaźnika „Zero Waste To Landfill” (zero odpadów na wysypisko) do końca 2022 roku. Standardy te są już obecnie spełniane we wszystkich polskich zakładach.

Ponadto, ponieważ ograniczenie marnowania żywności może zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych o 6-8 procent, Whirlpool wykorzystuje także swoją pozycję, aby zapobiegać zjawisku marnowania żywności. Częścią tych działań koncernu jest kampania edukacyjna „Nie marnujmy chwil”, mająca na celu podniesienie świadomości na ten temat wśród rodzin w Europie. W najbliższych tygodniach rozpocznie się już szósta edycja projektu w Polsce. Zgłosiło się do niej prawie 500 szkół.

Czytaj także: Whirlpool produkuje we Wrocławiu. Rekordowy popyt na sprzęt AGD

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl