wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

15°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 03:30

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Miasto
  4. Społecznie odpowiedzialny Wrocław

Każde przedsiębiorstwo – zarówno duża korporacja międzynarodowa jak i mała firma rodzina – wpływa na otoczenie, w którym funkcjonuje. Prowadząc biznes powinieneś mieć świadomość, jak Twoja firma oddziałuje na pracowników, klientów, parterów biznesowych ale i społeczność lokalną czy środowisko naturalne. Nowoczesne firmy coraz częściej biorą za ten wpływ społeczną odpowiedzialność.

Reklama

Społeczna odpowiedzialność przedsiębiorstw (ang. corporate social responsibility, CSR) to taka strategia zarządzania, która uwzględnia m.in. potrzeby społeczne klientów, kontrahentów i społeczności lokalnej oraz aspekty środowiskowe. Zasady CSR można wdrażać za pomocą różnych narzędzi np. poprzez:

  • działania proekologiczne,
  • działania na rzecz społeczności lokalnej,
  • wolontariat pracowniczy,
  • kampanie społeczne,
  • zarządzanie łańcuchem dostaw,
  • współpracę z przedsiębiorstwami społecznymi.

Więcej na temat form społecznej odpowiedzialności biznesu przeczytasz:

Czym zajmują się przedsiębiorstwa społeczne

Przedsiębiorstwa społeczne to np. organizacje pozarządowe, spółdzielnie socjalne lub podmioty kościelne, które przeznaczają całość zysków na działalność społeczną lub reintegrację społeczną i zawodową pracowników, zatrudniają co najmniej 30 proc. pracowników z grup zagrożonych wykluczeniem i są zarządzane w sposób partycypacyjny.

Dla przedsiębiorstw społecznych zysk nie jest najważniejszy – ma służyć tym, którzy potrzebują pomocy. Tego rodzaju przedsiębiorstwa mogą być jednak równorzędnym parterem biznesowym dla Twojej firmy.

Dolnośląski Ośrodek Polityki Społecznej zarządza platformą kupujespolecznie.pl, na której znajdziesz oferty dolnośląskich podmiotów ekonomii społecznej (społecznych dostawców). Dzięki tej platformie możesz przyjrzeć się dokładnie oferowanym przez te podmioty produktom i usługom.

Więcej informacji na temat ekonomii społecznej możesz znaleźć także na stronie: ekonomiaspoleczna.gov.pl 

Jak firma wpływa na pracowników, klientów, parterów biznesowych czy środowisko naturalne

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl