wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

1°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Miasto chce modernizacji targowiska w Leśnicy. Od października jest nieczynne [SZCZEGÓŁY]

Targowisko przy ul. Skoczylasa w Leśnicy od 1 października 2022 r. jest nieczynne. Plac zostanie zmodernizowany. Miasto chce, by oprócz stoisk kupieckich było tam miejsce na nową ofertę dla mieszkańców oraz różnego rodzaju imprezy plenerowe. Zobacz, szczegóły zmian na targowisku.

Reklama

Zmiany na targowisku w Leśnicy – miasto poszukuje inwestora

Miasto chce, by wzorem m.in. Ryneczka Jemiołowa na Osiedlu Gajowice, w Leśnicy powstał ryneczek targowy. To plan, który od początku swojej kadencji realizuje prezydent Wrocławia. O planach dotyczących targowiska w Leśnicy pisaliśmy we wrześniu 2021 r. Od 1 października br. targowisko przy ul. Skoczylasa w Leśnicy zostało zamknięte.

Obecnie miasto przystępuje do kolejnego etapu w ramach poprawy jakości placu: uporządkowania i zabezpieczenia terenu, co rodzi konieczność tymczasowego wstrzymania działalności handlowej w tym miejscu. Dla kupców zaproponowaliśmy możliwość handlu z kiosków lub namiotów na innych targowiskach gminnych we Wrocławiu. Po niezbędnych pracach przygotowawczych możliwa będzie dalsza inwestycja ze strony przyszłego operatora
Małgorzata Golak, dyrektor Biura Rozwoju Gospodarczego UM Wrocławia

Ryneczek Leśnica z nową ofertą. Miasto szuka inwestora targowiska

Szefowa BRG dodaje, że oprócz handlu, dopuszczona będzie także działalność gastronomiczna oraz inne usługi centrotwórcze, zatem sposobów zaaranżowania uporządkowanej przestrzeni będzie wiele. W przyszłości to miejsce może stać się strefą wielofunkcyjną, zieloną i bardziej przyjazną - zgodną z oczekiwaniami wrocławian.

– Plac targowy przy ul. Skoczylasa wymaga innego spojrzenia, nowej koncepcji zagospodarowania i dostosowania do zmieniających się warunków rynkowych. Na nową jakość i ciekawą ofertę liczą przede wszystkim mieszkańcy - także sąsiednich osiedli – dodaje Małgorzata Golak.

Zainteresowani zagospodarowaniem placu i poznaniem warunków uruchomienia działalności powinni się kontaktować z Biurem Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego Wrocławia, tel. 71 777 71 74, e-mail:brg[at]um.wroc.pl

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl