Link do strony www.wroclaw.pl

Od 1 lipca nowy obowiązek właścicieli budynków – deklaracja o źródłach ciepła

Od 1 lipca 2021 r. każdy właściciel lub zarządca budynku zobowiązany jest złożyć deklarację o sposobie jego ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB). Można to zrobić zarówno przez internet, jak i w tradycyjnej formie.

Deklarację o źródłach ciepła można złożyć przez internet oraz w formie papierowej Fot. Redakcja www.wroclaw.pl
Deklarację o źródłach ciepła można złożyć przez internet oraz w formie papierowej

Każdy właściciel lub zarządca budynku zobowiązany jest do oświadczenia o posiadanych źródłach ciepła i spalania paliw o mocy mniejszej niż 1 MW.

Kto jest zobowiązany do złożenia deklaracji

Jak i gdzie składać deklaracje

Formularz dostępny tutaj

– Właścicielem bazy CEEB jest Główny Urząd Nadzoru Budowlanego i to ten urząd udziela szczegółowych informacji. Naszą rolą jest zebranie deklaracji w formie papierowej i wprowadzenie ich do bazy CEEB, prowadzonej przez Główny Urząd Nadzoru Budowlanego. Deklarację można złożyć zarówno przy ul. Bogusławskiego, jak i na pl. Nowy Targ oraz w filiach przy ul. Zapolskiej, Kromera i Hubskiej – podkreśla Katarzyna Szymczak-Pomianowska, dyrektor Departamentu Zrównoważonego Rozwoju UMW.

Deklarację w formie papierowej można składać:

Deklaracja zawiera m.in. informacje, dotyczące adresu nieruchomości, danych osobowych właściciela oraz liczby i rodzaju eksploatowanych w obrębie nieruchomości źródeł ciepła.

Terminy złożenia deklaracji

Terminy zgłoszenia eksploatowanych źródeł ciepła i źródeł spalania paliw:

Przejdź do funpage Zielony Wrocław na stronie Facebook