wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

16°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 04:50

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Miasto
  4. Zagraniczni pracownicy we Wrocławiu
  5. InterNations we Wrocławiu – jednoczy obcokrajowców
materiały prasowe
materiały prasowe

Przyjechali do Wrocławia z całego świata. Tu mieszkają, pracują lub się uczą. Pomagają sobie, doradzają i wspólnie poznają Wrocław i region. Wszyscy są na portalu społecznościowym InterNations.

Reklama

Portal InterNations.org zrzesza ekspatów. Działa na całym świecie. Należy do niego ponad 2,2 mln osób, we Wrocławiu ponad 3 tys., m.in.: Amerykanów, Francuzów, Włochów, mieszkańców Indii, Turków, Ukraińców, Rosjan, Niemców, Hiszpanów i Brytyjczyków. Spotykają się regularnie. Ostatnio, we wrocławskim hotelu międzynarodowej sieci DoubleTree by Hilton, na spotkaniu InterNations było 106 osób z 31 krajów.

– Wrocław dynamicznie się rozwija i mieszka w nim, studiując lub pracując, coraz więcej obcokrajowców. Poprzez InterNations tworzymy społeczność osób aktywnie poznających miasto i polską kulturę – mówi Khalid Metwaly, ambasador InterNations we Wrocławiu, który od 11 miesięcy mieszka i pracuje we Wrocławiu w Qatar Airways.

Ekspaci we Wrocławiu

Dawniej jako ekspaci mieszkali we Wrocławiu przede wszystkim nativ speakerzy. Dziś jest wśród nich coraz więcej pracowników globalnych korporacji czy firm IT, freelancerów, a także menedżerów firm różnych branż.

– Mieszkałem i pracowałem m.in. we Frankfurcie nam Menem i w Wiedniu. Na tle tych miast Wrocław pozytywnie się wyróżnia. Gołym okiem widać, jak szybko się zmienia, a przy tym jest miastem bardzo młodym i pełnym życia, z wciągającą atmosferą. To zachęca ludzi z całego świata, by właśnie tu znaleźć swoje miejsce na ziemi – mówi Matthias Herd, dyrektor wrocławskiego hotelu sieci DoubleTree by Hilton, który wcześniej mieszkał m.in. w Afryce, a teraz, jak sam mówi, dołączył do wrocławskiej społeczności ekspatów.

Pomagają sobie we Wrocławiu

Wrocławski profil InterNations przypomina interaktywny przewodnik po mieście, na bieżąco tworzony z punktu widzenia mieszkających w mieście osób z zagranicy. Ekspaci wzajemnie pomagają sobie zorientować się we Wrocławiu, w tym znaleźć mieszkanie czy nową pracę i pozałatwiać formalności. Podpowiadają też, gdzie warto zjeść i spotkać się z przyjaciółmi, zrobić zakupy czy pograć w piłkę, a także jak zaplanować wycieczkę, na przykład w Karkonosze.

– W naszej społeczności każdy jest mile widziany. Zapraszamy zarówno ekspatów, jak i Polaków. InterNations daje okazję do spotkań z ciekawymi ludźmi, wymiany informacji i możliwość porozmawiania w obcych językach lub, w przypadku wielu ekspatów, w swoim ojczystym. Poza tym w ramach InterNations tworzą się grupy osób o podobnych zainteresowaniach, na przykład podróżników, miłośników sztuki czy rozwijających własny biznes. Na całym świecie działa już ponad 5 tys. takich grup – dodaje Khalid Metwaly.

Jak dołączyć do InterNations

W Polsce do InterNations należy już 20 tys. osób z ponad 150 krajów. Poza Wrocławiem, organizacja działa w Krakowie i Warszawie. Jak dołączyć do InterNations? Wystarczy założyć sobie profil na stronie organizacji: www.internations.org, która działa na podobnych zasadach, jak inne portale społecznościowe. InterNations został założony w 2007 roku w Monachium. Dziś jest już w blisko 400 miastach na całym świecie. Najwięcej członków ma w Londynie, Dubaju, Monachium, Singapurze i Paryżu. W każdym miesiącu organizuje łącznie ok. 4 tys. spotkań i wydarzeń.

Zagraniczni pracownicy we Wrocławiu [PORADNIK]

Coraz więcej zagranicznych specjalistów pracuje we Wrocławiu. Z myślą o nich, ich rodzinach i pracodawcach przygotowaliśmy (po polsku, angielsku i niemiecku) swojego rodzaju poradnik. W kolejnych artykułach znalazły się takie tematy, jak – relokacja pracowników z zagranicy w praktyce z punktu widzenia pracodawcy, relokacja członków rodziny pracownika z zagranicy, początkowe koszty obcokrajowca związane z przeprowadzką do Wrocławia, rejestracja firmy w Polce przez cudzoziemca oraz miniporadnik ekspata, czyli jak odnaleźć się we Wrocławiu. Czytaj – Zagraniczni pracownicy we Wrocławiu.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl