wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

14°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna

Wyszukiwarka

Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Miasto
  4. Zagraniczni pracownicy we Wrocławiu
  5. InterNations we Wrocławiu – jednoczy obcokrajowców
materiały prasowe
materiały prasowe

Przyjechali do Wrocławia z całego świata. Tu mieszkają, pracują lub się uczą. Pomagają sobie, doradzają i wspólnie poznają Wrocław i region. Wszyscy są na portalu społecznościowym InterNations.

Reklama

Portal InterNations.org zrzesza ekspatów. Działa na całym świecie. Należy do niego ponad 2,2 mln osób, we Wrocławiu ponad 3 tys., m.in.: Amerykanów, Francuzów, Włochów, mieszkańców Indii, Turków, Ukraińców, Rosjan, Niemców, Hiszpanów i Brytyjczyków. Spotykają się regularnie. Ostatnio, we wrocławskim hotelu międzynarodowej sieci DoubleTree by Hilton, na spotkaniu InterNations było 106 osób z 31 krajów.

– Wrocław dynamicznie się rozwija i mieszka w nim, studiując lub pracując, coraz więcej obcokrajowców. Poprzez InterNations tworzymy społeczność osób aktywnie poznających miasto i polską kulturę – mówi Khalid Metwaly, ambasador InterNations we Wrocławiu, który od 11 miesięcy mieszka i pracuje we Wrocławiu w Qatar Airways.

Ekspaci we Wrocławiu

Dawniej jako ekspaci mieszkali we Wrocławiu przede wszystkim nativ speakerzy. Dziś jest wśród nich coraz więcej pracowników globalnych korporacji czy firm IT, freelancerów, a także menedżerów firm różnych branż.

– Mieszkałem i pracowałem m.in. we Frankfurcie nam Menem i w Wiedniu. Na tle tych miast Wrocław pozytywnie się wyróżnia. Gołym okiem widać, jak szybko się zmienia, a przy tym jest miastem bardzo młodym i pełnym życia, z wciągającą atmosferą. To zachęca ludzi z całego świata, by właśnie tu znaleźć swoje miejsce na ziemi – mówi Matthias Herd, dyrektor wrocławskiego hotelu sieci DoubleTree by Hilton, który wcześniej mieszkał m.in. w Afryce, a teraz, jak sam mówi, dołączył do wrocławskiej społeczności ekspatów.

Pomagają sobie we Wrocławiu

Wrocławski profil InterNations przypomina interaktywny przewodnik po mieście, na bieżąco tworzony z punktu widzenia mieszkających w mieście osób z zagranicy. Ekspaci wzajemnie pomagają sobie zorientować się we Wrocławiu, w tym znaleźć mieszkanie czy nową pracę i pozałatwiać formalności. Podpowiadają też, gdzie warto zjeść i spotkać się z przyjaciółmi, zrobić zakupy czy pograć w piłkę, a także jak zaplanować wycieczkę, na przykład w Karkonosze.

– W naszej społeczności każdy jest mile widziany. Zapraszamy zarówno ekspatów, jak i Polaków. InterNations daje okazję do spotkań z ciekawymi ludźmi, wymiany informacji i możliwość porozmawiania w obcych językach lub, w przypadku wielu ekspatów, w swoim ojczystym. Poza tym w ramach InterNations tworzą się grupy osób o podobnych zainteresowaniach, na przykład podróżników, miłośników sztuki czy rozwijających własny biznes. Na całym świecie działa już ponad 5 tys. takich grup – dodaje Khalid Metwaly.

Jak dołączyć do InterNations

W Polsce do InterNations należy już 20 tys. osób z ponad 150 krajów. Poza Wrocławiem, organizacja działa w Krakowie i Warszawie. Jak dołączyć do InterNations? Wystarczy założyć sobie profil na stronie organizacji: www.internations.org, która działa na podobnych zasadach, jak inne portale społecznościowe. InterNations został założony w 2007 roku w Monachium. Dziś jest już w blisko 400 miastach na całym świecie. Najwięcej członków ma w Londynie, Dubaju, Monachium, Singapurze i Paryżu. W każdym miesiącu organizuje łącznie ok. 4 tys. spotkań i wydarzeń.

Zagraniczni pracownicy we Wrocławiu [PORADNIK]

Coraz więcej zagranicznych specjalistów pracuje we Wrocławiu. Z myślą o nich, ich rodzinach i pracodawcach przygotowaliśmy (po polsku, angielsku i niemiecku) swojego rodzaju poradnik. W kolejnych artykułach znalazły się takie tematy, jak – relokacja pracowników z zagranicy w praktyce z punktu widzenia pracodawcy, relokacja członków rodziny pracownika z zagranicy, początkowe koszty obcokrajowca związane z przeprowadzką do Wrocławia, rejestracja firmy w Polce przez cudzoziemca oraz miniporadnik ekspata, czyli jak odnaleźć się we Wrocławiu. Czytaj – Zagraniczni pracownicy we Wrocławiu.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl