wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

19°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 14:00

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Firma JABIL otworzyła swoje centrum projektowe we Wrocławiu. Będzie ono wspierać rozwój sektorów produkcyjnych

JABIL – międzynarodowy dostawca rozwiązań produkcyjnych m.in. dla sektora motoryzacyjnego oraz medycznego, oficjalnie otworzył we Wrocławiu swoje nowe centrum projektowe. Znajdzie tam pracę kilkudziesięciu wysoko wykwalifikowanych inżynierów. Ruszyła już rekrutacja na te stanowiska.

Reklama

Otwarte właśnie centrum projektowe JABIL zlokalizowane jest w kompleksie biurowym Business Garden przy ul. Legnickiej. Na powierzchni 950 mkw znajdują się nowoczesne stanowiska pracy dla wysoko wykwalifikowanych inżynierów różnych specjalności.

Jesteśmy międzynarodową firmą zajmującą się produkcją różnego rodzaju zespołów dla klientów na całym świecie. Nasz wrocławski oddział będzie częścią działu automotiv, transportation i healthcare. Będziemy tu projektować i analizować nowe produkty. Aktualnie zatrudniamy inżynierów mechaników i elektroników. Cały czas trwają rekrutacje na stanowiska techniczne. Docelowo nasz zespół ma liczyć 30 osób.
Michał Drwięga, manager centrum projektowego JABIL we Wrocławiu

Zaprojektują zasilanie i obwody drukowane

Centrum projektowe JABIL we Wrocławiu zajmie się m.in. projektowaniem zasilania elektronicznego, wsparciem industrializacji, projektowaniem mechanicznym, projektowaniem obwodów drukowanych, zarządzaniem projektami i usługami value add/value engineering. Jego działalność rozszerzy możliwości projektowe firmy w zakresie wykonalności koncepcji, inżynierii rozwoju, industrializacji, materiałoznawstwa i zaawansowanych technologii produkcji.

Otwarte właśnie centrum projektowe zapewni firmie JABIL możliwości i talenty nowej generacji, niezbędne, aby pomóc naszym klientom w dalszym wyprzedzaniu trendów.
April Butterfield wiceprezes JABIL ds. technologii

Liczy się wykształcona kadra i lokalizacja sprzyjająca kontaktom międzynarodowym

Firma JABIL wybrała Wrocław m.in. ze względu na dużą liczbę studentów i absolwentów studiów technicznych oraz na lokalizację ułatwiającą obsługę klientów w Europie i na innych kontynentach.

To dla nas bardzo ważne, że kolejny tak zaawansowany projekt technologiczny otwiera się we Wrocławiu. Miło słyszeć, że nasze miasto jest doceniane za ekosystem biznesowy oraz uważane za miejsce, gdzie można pozyskać bardzo dobrych pracowników. Dla Wrocławia jest to kolejna szansa na dobre miejsca pracy dla mieszkańców. Cieszy nas to, że to już kolejna taka inwestycja w tym roku. Daje to nadzieję, że obecny trudny czas nie spowalnia naszego rozwoju i że mając nowe, innowacyjne produkty, można przejść przez ten kryzys.
Magdalena Okulowska, prezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej

Spółka notowana na nowojorskiej giełdzie

JABIL wraz z centrum projektowym uruchomi również w tej samej lokalizacji we Wrocławiu swój europejski zespół Human Resources Employee Services (HRES). Zespół HRES będzie wspierał 21 zakładów firmy w całej Europie. Jego pracownicy będą obsługiwać oddziały firmy w 10 krajach europejskich, w ośmiu językach.

Obecnie JABIL zatrudnia ponad 17,5 tys. osób w całej Europie, w tym blisko 3 tys. w zakładzie produkcyjnym w Kwidzynie.

JABIL to spółka notowana na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Jest dostawcą rozwiązań produkcyjnych. Zatrudnia ponad 260 tys. pracowników w stu lokalizacjach w 30. krajach.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl