wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

12°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna

Wyszukiwarka

Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Prezydent Wrocławia nagrodził firmy odpowiedzialne społecznie podczas gali na Forum Ekonomicznym w Karpaczu

Prezydent Wrocławia nagrodził firmy odpowiedzialne społecznie podczas gali na Forum Ekonomicznym w Karpaczu

Katarzyna Wiązowska,

Nagroda Prezydenta Wrocławia – Biznes Odpowiedzialny Społecznie 2022 fot. Maciej Kulczyński
Nagroda Prezydenta Wrocławia – Biznes Odpowiedzialny Społecznie 2022

Impel, Nokia oraz Whirlpool to laureaci tegorocznej Nagrody Prezydenta Wrocławia – Biznes Odpowiedzialny Społecznie. Przedsiębiorstwa te uhonorowano podczas uroczystej gali pierwszego dnia XXXI Forum Ekonomicznego w Karpaczu. To już druga edycja tej nagrody. Zobaczcie zdjęcia z gali.

Reklama

Nagroda Prezydenta Wrocławia – Biznes Odpowiedzialny Społecznie została w tym roku przyznana po raz drugi. Wyróżnia ona firmy, które dbają o lokalną społeczność, a także komfort pracy i życia swoich pracowników. To forma uhonorowania prowadzonych przez nie działań, a także inspiracja dla innych podmiotów funkcjonujących na Dolnym Śląsku.

W tym roku nagrodę tę otrzymały trzy przedsiębiorstwa: Impel, Nokia oraz Whirlpool.

Przedsiębiorstwa odpowiedzialne społecznie nie tylko budują gospodarczą tkankę naszego kraju i regionu, ale także angażują się społecznie i to w czasach, kiedy zarówno rano, jak i wieczorem zastanawiamy się skąd wziąć pieniądze na nasze aktywności. Tak jest nie tylko w samorządach, ale i w sektorze gospodarczym. Tymczasem nagrodzone dzisiaj firmy potrafią się dzielić tym, co mają i realizować swoją odpowiedzialność biznesu. Za to chciałbym im serdecznie podziękować
Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia

Pandemia i wojna były wielkimi testami

Jednym z laureatów jest firma Whirlpool.

We Wrocławiu działają trzy ważne jednostki koncernu, gdzie pracuje około 2 tys. osób. Pierwsza z nich to fabryka chłodziarko-zamrażarek wolnostojących  jedyny taki zakład Whirlpool w Europie. Druga fabryka produkuje piekarniki, w tym większość trafia do jednego z największych partnerów handlowych – firmy Ikea.

W stolicy Dolnego Śląska zlokalizowane jest również centrum R&D, w którym pracuje około 300 osób.

W tym roku obchodzimy we Wrocławiu piękny jubileusz, gdyż jesteśmy tu obecni od 20 lat, kiedy to przejęliśmy firmę Polar. Od dawna też współpracujemy z tutejszym samorządem i jesteśmy bardzo wyczuleni na lokalne potrzeby. Pierwszym wielkim testem był dla nas czas pandemii, kiedy to musieliśmy pomyśleć nie tylko o pracownikach, ale też o naszych partnerach instytucjonalnych, o organizacjach pozarządowych. Drugim ogromnym wyzwaniem był wybuch wojny na Ukrainie. Tutaj bardzo szybko musieliśmy zaopiekować się naszymi pracownikami, których mamy kilkuset w samym Wrocławiu. To była dla nas wszystkich wielka lekcja pokory. Wrocław jest dla nas jednym z najważniejszych miejsc w Europie, stąd też nasze ogromne zaangażowanie w sprawy społeczne
Zygmunt Łopalewski, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej Whirlpool Company Polska Sp. z o.o.

Wspierają chore dzieci, sport i Ukrainę

Kolejnym laureatem Nagrody Prezydenta Wrocławia – Biznes Odpowiedzialny Społecznie został również Impel S.A..

Firma ta już od 30 lat wspiera firmy i instytucje oferując usługi outsourcingowe dla biznesu. Działa w niemal wszystkich branżach wspierając zarówno największe podmioty na rynku, jak i mniejsze firmy.

Nagrody za osiągnięcia ekonomiczne są przyznawane dosyć często. Natomiast dostrzeżenie społecznych działań biznesu jest zjawiskiem dużo rzadszym. Traktujemy to jako podsumowanie 32 lat obecności naszej firmy we Wrocławiu i na rynku dolnośląskim. Pomagamy, inwestujemy, przekazujemy środki na wiele inicjatyw. Wspomagamy Fundację na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową wraz z projektem Przylądek Nadziei, Fundację Ukraina. Pomagamy też Fundacji Procuro, która aktywizuje dzieci niepełnosprawne. Poświęcamy czas i środki na Dolnośląskie Gryfy oraz sport. Myślę, że przez te lata przekazaliśmy kilkadziesiąt milionów złotych na cele społeczne. Jednak angażujemy również nasz czas i energię w działania społeczne. Jesteśmy dumni, że możemy tworzyć nie tylko tę ekonomiczną tkankę Wrocławia, ale też budować to miasto od strony społecznej
Jakub Dzik, wiceprezes Impel S.A.y Polska Sp. z o.o.

Najważniejsze najbliższe otoczenie i społeczność lokalna

Nagrodę Prezydenta Wrocławia – Biznes Odpowiedzialny Społecznie otrzymała także Nokia, która tworzy technologie telekomunikacyjne dla operatorów. 

To tu powstają pomysły i projekty w dziedzinie technologii dostępu szerokopasmowego. We Wrocławiu koncern posiada unikalne na skalę europejską laboratoria, w których można znaleźć najnowszej generacji sprzęt, przeznaczony do testowania rozwiązań systemowo-telekomunikacyjnych oraz praktycznie każdej mobilnej technologii telekomunikacyjnej, dostępnej obecnie na świecie.

Działalność firmy podejmowana w obszarze CSR-u opiera się na czterech filarach: uświadamianiu, angażowaniu, inspirowaniu i pomaganiu. Koncentruje się na najbliższym otoczeniu. Dba przede wszystkim o pracowników i ich rodziny. Troszczy się także o lokalną społeczność, środowisko naturalne oraz wspiera organizacje pożytku publicznego.

Pracownicy Nokii mogą wykorzystać aż dwa dni w roku na działalność charytatywną, tworząc społeczność „Nokia Hereos”. Również po rozpoczęciu wojny w Ukrainie, w budynku Nokii przy ul. Śrubowej przygotowano kilkaset miejsc noclegowych dla uchodźców wojennych z Ukrainy. To tylko jedna z form pomocy, jaką zaoferował koncern w tej trudnej sytuacji.

Niestety ze względów zdrowotnych przedstawiciel koncernu nie mógł odebrać statuetki podczas uroczystości w Karpaczu.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl