wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

20°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 12:45

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Prezydent Wrocławia nagrodził firmy odpowiedzialne społecznie podczas gali na Forum Ekonomicznym w Karpaczu

Prezydent Wrocławia nagrodził firmy odpowiedzialne społecznie podczas gali na Forum Ekonomicznym w Karpaczu

Katarzyna Wiązowska,

Kliknij, aby powiększyć
Nagroda Prezydenta Wrocławia – Biznes Odpowiedzialny Społecznie 2022 fot. Maciej Kulczyński
Nagroda Prezydenta Wrocławia – Biznes Odpowiedzialny Społecznie 2022

Impel, Nokia oraz Whirlpool to laureaci tegorocznej Nagrody Prezydenta Wrocławia – Biznes Odpowiedzialny Społecznie. Przedsiębiorstwa te uhonorowano podczas uroczystej gali pierwszego dnia XXXI Forum Ekonomicznego w Karpaczu. To już druga edycja tej nagrody. Zobaczcie zdjęcia z gali.

Reklama

Nagroda Prezydenta Wrocławia – Biznes Odpowiedzialny Społecznie została w tym roku przyznana po raz drugi. Wyróżnia ona firmy, które dbają o lokalną społeczność, a także komfort pracy i życia swoich pracowników. To forma uhonorowania prowadzonych przez nie działań, a także inspiracja dla innych podmiotów funkcjonujących na Dolnym Śląsku.

W tym roku nagrodę tę otrzymały trzy przedsiębiorstwa: Impel, Nokia oraz Whirlpool.

Przedsiębiorstwa odpowiedzialne społecznie nie tylko budują gospodarczą tkankę naszego kraju i regionu, ale także angażują się społecznie i to w czasach, kiedy zarówno rano, jak i wieczorem zastanawiamy się skąd wziąć pieniądze na nasze aktywności. Tak jest nie tylko w samorządach, ale i w sektorze gospodarczym. Tymczasem nagrodzone dzisiaj firmy potrafią się dzielić tym, co mają i realizować swoją odpowiedzialność biznesu. Za to chciałbym im serdecznie podziękować
Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia

Pandemia i wojna były wielkimi testami

Jednym z laureatów jest firma Whirlpool.

We Wrocławiu działają trzy ważne jednostki koncernu, gdzie pracuje około 2 tys. osób. Pierwsza z nich to fabryka chłodziarko-zamrażarek wolnostojących  jedyny taki zakład Whirlpool w Europie. Druga fabryka produkuje piekarniki, w tym większość trafia do jednego z największych partnerów handlowych – firmy Ikea.

W stolicy Dolnego Śląska zlokalizowane jest również centrum R&D, w którym pracuje około 300 osób.

W tym roku obchodzimy we Wrocławiu piękny jubileusz, gdyż jesteśmy tu obecni od 20 lat, kiedy to przejęliśmy firmę Polar. Od dawna też współpracujemy z tutejszym samorządem i jesteśmy bardzo wyczuleni na lokalne potrzeby. Pierwszym wielkim testem był dla nas czas pandemii, kiedy to musieliśmy pomyśleć nie tylko o pracownikach, ale też o naszych partnerach instytucjonalnych, o organizacjach pozarządowych. Drugim ogromnym wyzwaniem był wybuch wojny na Ukrainie. Tutaj bardzo szybko musieliśmy zaopiekować się naszymi pracownikami, których mamy kilkuset w samym Wrocławiu. To była dla nas wszystkich wielka lekcja pokory. Wrocław jest dla nas jednym z najważniejszych miejsc w Europie, stąd też nasze ogromne zaangażowanie w sprawy społeczne
Zygmunt Łopalewski, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej Whirlpool Company Polska Sp. z o.o.

Wspierają chore dzieci, sport i Ukrainę

Kolejnym laureatem Nagrody Prezydenta Wrocławia – Biznes Odpowiedzialny Społecznie został również Impel S.A..

Firma ta już od 30 lat wspiera firmy i instytucje oferując usługi outsourcingowe dla biznesu. Działa w niemal wszystkich branżach wspierając zarówno największe podmioty na rynku, jak i mniejsze firmy.

Nagrody za osiągnięcia ekonomiczne są przyznawane dosyć często. Natomiast dostrzeżenie społecznych działań biznesu jest zjawiskiem dużo rzadszym. Traktujemy to jako podsumowanie 32 lat obecności naszej firmy we Wrocławiu i na rynku dolnośląskim. Pomagamy, inwestujemy, przekazujemy środki na wiele inicjatyw. Wspomagamy Fundację na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową wraz z projektem Przylądek Nadziei, Fundację Ukraina. Pomagamy też Fundacji Procuro, która aktywizuje dzieci niepełnosprawne. Poświęcamy czas i środki na Dolnośląskie Gryfy oraz sport. Myślę, że przez te lata przekazaliśmy kilkadziesiąt milionów złotych na cele społeczne. Jednak angażujemy również nasz czas i energię w działania społeczne. Jesteśmy dumni, że możemy tworzyć nie tylko tę ekonomiczną tkankę Wrocławia, ale też budować to miasto od strony społecznej
Jakub Dzik, wiceprezes Impel S.A.y Polska Sp. z o.o.

Kliknij, aby powiększyć
Powiększ obraz: Nagroda Prezydenta Wrocławia ? Biznes Odpowiedzialny Społecznie, mer Lwowa Andrij Sadowyj i prezydent Wrocławia Jacek Sutryk fot. Maciej Kulczyński
Nagroda Prezydenta Wrocławia ? Biznes Odpowiedzialny Społecznie, mer Lwowa Andrij Sadowyj i prezydent Wrocławia Jacek Sutryk

Najważniejsze najbliższe otoczenie i społeczność lokalna

Nagrodę Prezydenta Wrocławia – Biznes Odpowiedzialny Społecznie otrzymała także Nokia, która tworzy technologie telekomunikacyjne dla operatorów. 

To tu powstają pomysły i projekty w dziedzinie technologii dostępu szerokopasmowego. We Wrocławiu koncern posiada unikalne na skalę europejską laboratoria, w których można znaleźć najnowszej generacji sprzęt, przeznaczony do testowania rozwiązań systemowo-telekomunikacyjnych oraz praktycznie każdej mobilnej technologii telekomunikacyjnej, dostępnej obecnie na świecie.

Działalność firmy podejmowana w obszarze CSR-u opiera się na czterech filarach: uświadamianiu, angażowaniu, inspirowaniu i pomaganiu. Koncentruje się na najbliższym otoczeniu. Dba przede wszystkim o pracowników i ich rodziny. Troszczy się także o lokalną społeczność, środowisko naturalne oraz wspiera organizacje pożytku publicznego.

Pracownicy Nokii mogą wykorzystać aż dwa dni w roku na działalność charytatywną, tworząc społeczność „Nokia Hereos”. Również po rozpoczęciu wojny w Ukrainie, w budynku Nokii przy ul. Śrubowej przygotowano kilkaset miejsc noclegowych dla uchodźców wojennych z Ukrainy. To tylko jedna z form pomocy, jaką zaoferował koncern w tej trudnej sytuacji.

Niestety ze względów zdrowotnych przedstawiciel koncernu nie mógł odebrać statuetki podczas uroczystości w Karpaczu.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl