InQUBE Academy to trzymiesięczny bezpłatny program mentoringowy, organizowany przez Uniwersytecki Inkubator Przedsiębiorczości inQUBE działający przy Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Jego uczestnicy przejdą drogę od młodego innowatora do przedsiębiorcy. Będą mieli szansę na zdobycie zarówno praktycznej wiedzy z zakresu przedsiębiorczości, ale także umiejętności managerskich niezbędnych do prowadzenia startupu.
Nasz program kierujemy do osób ambitnych, zaangażowanych i pracujących już nad swoimi pomysłami. Przede wszystkim chcemy pomóc im uporządkować ich wiedzę i dać motywację do dalszej pracy nad projektami.Maciej Klaczyński, koordynator InQUBE Academy
Siedem zagadnień ważnych dla biznesu
Program został podzielony na siedem kluczowych bloków tematycznych, z których każdy obejmuje istotne zagadnienia dla sukcesu startupu. Na początku uczestnicy określą misję i wizję swojego projektu, a następnie skoncentrują się na rzeczywistych potrzebach potencjalnych klientów oraz pracy nad modelem biznesowym.
Kolejne etapy to praktyczne warsztaty z prawa, finansów oraz marketingu. W końcowej części programu uczestnicy będą rozwijać produkt i technologię w startupie, z naciskiem na zaprojektowanie MVP (Minimum Viable Product).
„Samo mięcho” pomocne w zakładaniu startupu
Według Krzysztofa Kołodzińskiego, foundera RzuBeretem.eco, uczestnika poprzedniej edycji programu InQube Academy można porównać do serii książek „Streszczenia lektur”, które pomogły niejednemu maturzyście.
Wybiera najważniejsze zagadnienia i przedstawia je w skróconej formie, czyli samo mięcho, a w wersji dla wegetarian samo tofu. Idealne, by podejść do egzaminu z zakładania startupu.Krzysztof Kołodziński
Połączą wyjątkowych ludzi z ekspertami
Partnerem strategicznym inQUBE Academy jest BNY, która w ramach wsparcia zapewni wiele konsultacji eksperckich dla uczestników programu. Program wspierają również przedstawiciele funduszy inwestycyjnych takich jak: SpeedUp Group, Hard2Beat, 24Ventures. Nie zabraknie również zajęć z praktykami reprezentującymi choćby Valueships, InkSearch, Personit, Numlabs czy Hanza Group .
Jak twierdzi Jan Jakub Cendrowski, dyrektor inQUBE, nadrzędnym celem tego inkubatora jest łączenie wyjątkowych ludzi z ekspertami w danej dziedzinie.
Zawsze staramy się, by nasze działania - poza wiedzą - umożliwiały uczestnikom poszerzenie ich bazy kontaktów biznesowych, która - być może - zaprocentuje w przyszłości. Nie inaczej jest w tym przypadku.Jan Jakub Cendrowski
Według niego, istotne jest to, że w program zaangażowało się tak wielu partnerów z funduszy, startupów, kancelarii prawnych czy firm technologicznych.
InQUBE Academy. Ruszył nabór do programu
Rekrutacja do InQUBE Academy jest otwarta do 23 lutego br., a warunkami przyjęcia jest brak zarejestrowanej firmy lub firma zarejestrowana nie wcześniej niż 12 miesięcy przed przystąpieniem do programu, brak powtarzalnych przychodów oraz zespół składający się z minimum 2 osób. Zgłoszenia przyjmowane są na stronie projektu InQUBE Academy.