wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

18°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 22:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Centrum Lean Management powstało we Wrocławiu
Studenci z Koła Naukowego Inżynier 4.0 na zajęciach w Centrum Lean Management WSB we Wrocławiu
Studenci z Koła Naukowego Inżynier 4.0 na zajęciach w Centrum Lean Management

Nauka w wirtualnych fabrykach z wykorzystanie gier symulacyjnych? Jest to możliwe w nowoczesnym Centrum Lean Management, które powstało w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu. Studenci uczą się optymalizować koszty, minimalizować starty i doskonalić procesy w firmach produkcyjnych.

  • W Centrum Lean Management rozwijane będą umiejętności inżyniera przyszłości, który będzie przygotowany do pracy w Przemyśle 4.0.
  • Centrum powstało, by uczyć efektywnego zarządzanie, czyli Lean Management oraz jak skutecznie doskonalić procesy według metody Kaizen, która zakłada ciągłe doskonalenie.

Centrum Lean Management w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu kosztowało 300 tys. zł. To miejsce, w którym studenci z wykorzystaniem modeli, wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości oraz gier symulacyjnych uczą się zasad zarządzania w zakładach produkcyjnych.

Centrum Lean Management to wyjątkowe miejsce i przedsięwzięcie, które powstało przy udziale partnerów biznesowych uczelni. Do jego utworzenia przygotowywaliśmy się przez długi czas, dziś mogę powiedzieć, że mamy się czym pochwalić

dr inż. Agnieszka Pawlak-Wolanin, menedżer kierunku studiów inżynieria zarządzania oraz dyrektor Centrum Lean Management.

Centrum Lean Management nowoczesne metody zarządzania

Jak podkreślają przedstawiciele uczelni, Centrum Lean Management powstało w odpowiedzi na potrzeby rynku i pracodawców związanych z przemysłem produkcyjnym. Czytaj także: Na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu powstało Centrum Symulacji Procesów Biznesowych.

– To właśnie w produkcji znajdują zastosowanie metody zarządzania takie, jak Lean Management, Kaizen, 5S czy Kanban. Pozwalają one przedsiębiorcom planować procesy w firmie tak, aby były one zoptymalizowane, nie generowały zbędnych kosztów, ani nie powodowały strat za to były systematycznie udoskonalane, a przy tym zachowywały ergonomię pracy, co jest niezwykle korzystne dla zdrowia i komfortu pracowników – zaznacza dr inż. Agnieszka Pawlak-Wolanin.

Studenci kierunków inżynierskich i związanych z zarządzaniem uczą się tych metod na studiach, a teraz będą mogli trenować je i rozwijać umiejętności praktyczne. W Centrum Lean Management będą uczyć się diagnozowania błędów i szukania najlepszych rozwiązań, jakie można zastosować w firmach produkcyjnych.

Centrum Lean Management: nauka w wirtualnej fabryce

Nauka odbywa się poprzez wykorzystanie gier symulacyjnych i wirtualnej rzeczywistości. W technologii VR uczelnia przygotowała dla studentów symulację fabrycznej produkcji drzwi oraz wdrożeń z zakresu ochrony środowiska.

Ważnym elementem Centrum Lean Management jest Trenażeria – to pomieszczenie, w którym umieszczono stanowiska pracy wyposażone w prawdziwe narzędzia i modele urządzeń np. silnik Mercedes-Benz. Na tych stanowiskach trenowane będą techniki stosowane w zarządzaniu

– Trenażeria umożliwi studentom trenowanie rozwiązań w mikroskali i na symulacjach, dzięki czemu będą mogli popełniać błędy i wyciągać wnioski. W przypadku błędu student nie będzie ponosił konsekwencji, jakie mogłyby go spotkać w miejscu pracy – dodaje dr inż. Agnieszka Pawlak-Wolanin.

O sztucznej inteligencji we Wrocławiu, czytaj także:

WSB/jr

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Głosuj na Wrocławski Budżet Obywatelski 2023. Otwiera się w nowej karcie
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl