20 sierpnia 2019

Rozbudowa Aquaparku

5%
POSTĘP PRACY

Aquapark we Wrocławiu jest jednym z największych tego typu obiektów w Polsce. Za rok, goście będą mieć do dyspozycji m.in. dwa nowe baseny zewnętrze, teren zielony i większy parking.

Rocznie Aquapark odwiedzają prawie 2 miliony gości. Obiekt składa się z basenów wewnętrznych, zewnętrznych, zjeżdżalni, saunarium z ogrodem saunowym, fitnessu i siłowni, plaż i miejsc do wypoczynku. Jednak w sezonie są dni, gdy w Aquaparku nie ma gdzie wcisnąć szpilki, a w szatniach brakuje wolnych szafek.

W trosce o komfort korzystających z Aquaparku, chcemy zagospodarować dodatkowy fragment terenu, znajdujący się w jego północno-zachodniej części. Graniczy on bezpośrednio z ulicą Petrusewicza od strony północnej, a ze Wzgórzem Andersa od strony zachodniej. Powstaną tam dwa zewnętrzne baseny wraz z budynkiem szatniowo-sanitarnym, budynkiem technicznym i kasami.

Podpisanie umowy na przebudowę

20 sierpnia podpisano umowę z firmą PPUH Transcom Sp. z o. o., która w lipcu br. wygrała przetarg na budowę nowych basenów. Zgodnie z umową wykonawca będzie miał 11 miesięcy na zrealizowanie inwestycji. 

Zaprojektowano szatnię razem z szafkami  i kabinami do przebierania, pomieszczeniem dla matki z dzieckiem oraz natryski i toalety, oddzielnie damskie i męskie. W budynku technicznym znajdzie się m.in. hala filtrów, zbiorniki przelewowe. Budynek kasowy składać się będzie z jednego pomieszczenia kasowego wyposażonego w dwa stanowiska robocze i okna kasowe.

Po rozbudowie obiektu klienci będą mieć do dyspozycji dwa nowe baseny zewnętrzne z powiększoną plażą. Pierwsza niecka będzie miała charakter rekreacyjny. Jej powierzchnia będzie wynosiła 425 m2, a głębokość 1,20 m. Druga o pow. 82 m2 i głębokości 0,4 m będzie przeznaczona dla dzieci. W brodziku zainstalowane zostaną jeżyki wodne, dzwonki wodne i zjeżdżalnia „słoń”.

Baseny zostaną doposażone w specjalne wózki inwalidzkie i dźwigi dla osób niepełnosprawnych oraz 4 stanowiska dla ratowników.

Chcemy także stworzyć autonomiczną część zewnętrzną, z dostępem od ulicy Petrusewicza. Na placu wejściowym powstanie budynek kasowy z bramką obrotową, skąd będzie można przejść w głąb terenu do nowych i istniejących basenów zewnętrznych.

Nowe budynki będą częściowo ukryte pod ziemią w istniejącej skarpie. Wejścia do obu zabudowań zaplanowano od strony i z poziomu ulicy Petrusewicza. 

Projekt przewiduje jeszcze więcej zielni na terenach zewnętrznych aquaparku. Na nowo zagospodarowanym obszarze pojawią się 22 drzewa, 2,5 tys. krzewów i traw ozdobnych, ponad 700 mkw. trawnika.

TIME LINE

  • Ogłoszenie przetargu na wykonanie rozbudowy

    lipiec 2019
  • Wyłonienie wykonawcy rozbudowy oraz podpisanie umowy

    sierpień 2019
  • Planowane zakończenie inwestycji (przed rozpoczęciem sezonu letniego)

    2020