Startuje rozbudowa aquaparku. Będą dwa nowe baseny!

Rusza rozbudowa Aquapark Wrocław. Na tereny zewnętrzne wjechały koparki i ekipa budowalana. W ramach inwestycji wartej 9,4 mln złotych powstaną m.in. dwa nowe baseny. Mamy się w nich wykąpać jeszcze w te wakacje. 

  • Rusza rozbudowa wrocławskiego Aquaparku.


 - Po skompletowaniu wszystkich dokumentów i pozwoleń czas na etap, na który wszyscy czekaliśmy. Na tereny zewnętrzne wjechały koparki i ekipa budowlana, która robi wszystko żebyście już w najbliższe wakacje mogli zrelakować się w nowych basenach - ogłosił wrocławski Aquapark. 

 - Wybieramy kafle, projektujemy szatnie i planujemy przestrzeń. Cały sztab ludzi pracuje nad tym, aby nowy budynek był piękny, funkcjonalny i przyjazny wszystkim naszym gościom - czytamy na oficjalnym profilu Aquapark Wrocław. 

Decyzja: rozbudowa

Obecny kompleks Aquaparku Wrocław jest już jednym z największych tego typu obiektów w Polsce. Rocznie odwiedza go prawie dwa miliony gości, którzy mają do dyspozycji baseny wewnętrzne, zewnętrzne, zjeżdżalne, saunarium z ogrodem saunowym, fitness i siłownię, plaże i miejsca do wypoczynku. Jednak w sezonie są dni, gdy w Aquaparku nie ma gdzie wcisnąć szpilki.

Mając powyższe na względzie, zarząd Wrocławskiego Parku Wodnego S.A. postanowił zagospodarować dodatkowy fragment terenu, który graniczy z ulicą Petrusewicza od strony północnej, a ze Wzgórzem Andersa od strony zachodniej. Powstaną tam dwa zewnętrzne baseny wraz z budynkami – szatniowo-sanitarnym, technicznym i kasowym.– Chcemy stworzyć autonomiczną część zewnętrzną, z dostępem od ulicy Petrusewicza. Na placu wejściowym powstanie budynek kasowy z bramką obrotową, skąd będzie można przejść w głąb terenu do nowych i istniejących basenów zewnętrznych – mówi Grzegorz Kaliszczak, prezes Wrocławskiego Parku Wodnego S.A.

Dwa nowe baseny, większa plaża

Po rozbudowie kompleksu goście aquaparku będą mieli do dyspozycji dwa nowe baseny zewnętrzne z powiększoną plażą. Pierwsza niecka będzie miała charakter rekreacyjny – jej powierzchnia wyniesie 425 mkw., a głębokość 1,20 m. Druga – o pow. 82 mkw. i głębokości 0,4 m – będzie przeznaczona dla dzieci. W brodziku zainstalowane zostaną jeżyki wodne, dzwonki wodne i zjeżdżalnia „słoń”. Baseny zostaną doposażone w specjalne wózki inwalidzkie i dźwigi dla osób niepełnosprawnych oraz w cztery stanowiska dla ratowników.

Koncepcyjne wyzwanie

Dla projektantów wyzwaniem była znaczna różnica poziomów pomiędzy placem wejściowym a poziomem niecek basenowych. Dlatego nowe budynki będą częściowo ukryte pod ziemią w istniejącej skarpie. Wejścia do obu zabudowań zaplanowano od strony i z poziomu ulicy Petrusewicza.
Co ważne, projekt przewiduje jeszcze więcej zielni na terenach zewnętrznych aquaparku. Na nowo zagospodarowanym obszarze pojawią się 22 drzewa, 2,5 tys. krzewów i traw ozdobnych, ponad 700 mkw. trawnika. Budynek szatniowy i techniczny zostaną pokryte zielonym dachem

Wizualizacja nowej części kompleksu z wejściem od ul. Petrusewicza

W budynku szatniowo-sanitarnym powinna znaleźć się szatnia koedukacyjna z szafkami ubraniowymi i kabinami do przebierania, pomieszczeniem dla matki z dzieckiem oraz natryski i toalety – oddzielnie damskie i męskie.

W budynku technicznym będą m.in. hala filtrów i zbiorniki przelewowe. Budynek kasowy natomiast składać się będzie z jednego pomieszczenia, wyposażonego w dwa stanowiska robocze i okna kasowe.

Inwestycja warta 11 milionów ma zakończyć się jeszcze w tym sezonie letnim. 

oprac na podst. materiałów Aquapark WrocławZgłoś uwagę