wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

2°C Pogoda we Wrocławiu

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 20:10

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Krew, thriller i stwory z Himalajów. Pantomima zaprasza na premierę przedstawienia inspirowanego Wandą Rutkiewicz

We Wrocławskim Teatrze Pantomimy mierzą wysoko – tym razem w słynne 8848 m. Czy wzniosą się na szczyt? Przekonamy się na przedstawieniu o długiej nazwie. Inspiracją do jego istnienia jest himalaistka Wanda Rutkiewicz. Premiera 2 czerwca.

Reklama

Wanda Rutkiewicz — himalaistka, która zdobyła najwyższy szczyt Ziemi i jako pierwsza kobieta stanęła na K2 — chodziła do szkoły i na studia we Wrocławiu. Należała do lokalnej sekcji grotołazów i klubu wysokogórskiego. Przy II LO jest kamień z tablicą pamiątkową, a przy placu Legionów mural na całą ścianę bloku.

Krew, thriller i stwory z Himalajów

Tym razem himalaistka trafiła poniekąd na deski teatru, w najnowszym przedstawieniu Pantomimy pt. „Symfonia alpejska. Thriller spirytystyczno-pantomimiczny inspirowany postacią Wandy Rutkiewicz z muzyką Ryszarda Straussa" w reżyserii Cezarego Tomaszewskiego.

Wanda Rutkiewicz jest głównie inspiracją, nie jest to przedstawienie biograficzne. Elementem, który mnie najbardziej fascynuje w jej osobie i w ogóle w himalaistyce, jest potrzeba ucieczki, odejścia od społeczeństwa. Wspinaczka wyżej i wyżej, a tak naprawdę na drugą stronę, konsekwentne znikanie czy przechodzenie do jakiejś innej rzeczywistości.
C. Tomaszewski

Dorota Oczak-Stach, z teatralnej drużyny marketingu, zapowiada przedstawienie jako symfoniczną pantomimę akcji w dziewięciu krwawych obrazach pełnych miłości. W opisie pojawia się krew, a w tytule thriller. Powiało grozą? — To opowieść akcji, a himalaistyka wiąże się z dużymi emocjami. Przy czym nasze przedstawienie nie jest o himalaistyce, ale nie chcę zdradzać szczegółowo, stąd ten thriller w tytule — meandruje reżyser.

Na zachętę jeszcze lubiane stwory, które istnieją w Himalajach lub nie. Dorota: — „Symfonia alpejska” jest wyprawą w poszukiwaniu cielesno-politycznego uzdrowienia, wiodącą przez górskie hale, zamieszkane przez białych, puszystych yeti.

Bilety na premierę i kolejne przedstawienia

Premiera w piątek 2 czerwca o godzinie 19.00 na scenie w CSP Piekarnia przy ul. Księcia Witolda. Kolejne pokazy:

  • 3 czerwca,
  • 4 czerwca,
  • 30 czerwca,
  • 1 lipca,
  • 2 lipca.

Bilety (na premierę normalny kosztuje 150 zł, na inne dni 55 zł) można kupić na stronie teatru — tutaj.

Reżyseria, choreografia i opracowanie muzyczne: Cezary Tomaszewski

Dramaturgia: Klaudia Hartung-Wójciak

Scenografia i kostiumy: Natalia Mleczak Reżyseria światła: Jędrzej Jęcikowski

Obsada: Małgorzata Biela (gościnnie), Artur Borkowski, Agnieszka Dziewa, Jan Kochanowski, Mariusz Nguyen (gościnnie), Agnieszka Kulińska, Jakub Pewiński, Monika Rostecka, Krzysztof Szczepańczyk.

Źródło: materiały prasowe

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl