wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław - najważniejsze informacje o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

14°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna

Wyszukiwarka

Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Pogrzeb redaktora Krzysztofa Kucharskiego. Znany wrocławski dziennikarz spoczął dziś na Cmentarzu Grabiszyńskim [ZDJĘCIA Z POGRZEBU]
Pogrzeb redaktora Krzysztofa Kucharskiego na Cmentarzu Grabiszyńskim we Wrocławiu Tomasz Hołod
Pogrzeb redaktora Krzysztofa Kucharskiego na Cmentarzu Grabiszyńskim we Wrocławiu

Rodzina, przyjaciele, znajomi, koledzy i koleżanki dziennikarze pożegnali dzisiaj (21 września) znanego wrocławskiego dziennikarza Krzysztofa Kucharskiego. Wieloletni redaktor „Gazety Robotniczej”, „Słowa Polskiego Gazety Wrocławskiej” i „Gazety Wrocławskiej” został pochowany na Cmentarzu Grabiszyńskim. Miał 75 lat.

Reklama

Krzysztof Kucharski był człowiekiem wielu pasji.

Był utalentowanym dziennikarzem, który pisał lekko, nie tylko na tematy kulturalne. Był mistrzem słowa, który chętnie dzielił się swoją wiedzą z młodszymi kolegami i koleżankami.

Teatr, film, książki i... kuchenne rewolucje według Krzysztofa Kucharskiego

Kochał teatr – przez szereg lat był krytykiem teatralnym: recenzował spektakle teatralne nie tylko z Wrocławia i Dolnego Śląska, ale i jeździł po Polsce, żeby zobaczyć coś ciekawego na teatralnych deskach. Ale pisał też o filmach, książkach…

Drugą jego miłością, oprócz teatru, była kuchnia. Przez całe lata doprowadzał do szaleństwa kubki smakowe czytelników pisząc „Kucharski Brulion Kucharskiego” – jego przepisy były arcyciekawe i bardzo smaczne. I nie ograniczał się tylko do teorii – był praktykującym kucharzem, a nadwyżki tego, co akurat ugotował w domu, przynosił kolegom z pracy w prezencie (np. słoiki bigosu, koniecznie bez przecieru pomidorowego, na winie).

A. I kolekcjonował książki kucharskie. Półki w redakcji i jego mieszkaniu uginały się od nich...

Genialny obserwator otaczającego świata

Jego felietony, które można było przeczytać co tydzień w piątkowym Magazynie Gazety Wrocławskiej pokazywały, że był genialnym obserwatorem życia codziennego, ludzkich zachowań i jak wspaniale potrafił ująć w słowa otaczającą nas rzeczywistość.

Był też smakoszem życia, fotografem, fanem sportu, dramatopisarzem, jurorem różnych festiwali i wielką duszą towarzystwa - swoimi opowieściami potrafił „rozkręcić” nawet najbardziej nudną imprezę…

W 2004 roku otrzymał tytuł Dziennikarza Roku przyznawany przez Stowarzyszenie Dziennikarzy RP.

W środę (21 września), na Cmentarzu Grabiszyńskim, pożegnał go tłum znajomych i przyjaciół.

Zobacz również

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl