III Memoriał Adama Wójcika jednak w tym roku!

III Memoriał Adama Wójcika jednak odbędzie się w tym roku. Impreza, która pierwotnie została odwołana przez zagrożenie pandemiczne, potrwa trzy dni (17-19 września), a weźmie w niej udział siedem zespołów, w tym trzy drużyny Śląska Wrocław. Do Wrocławia przyjedzie między innymi słowacki BK Spisska Nova Ves.

  • fot. WKS Śląsk

    fot. WKS Śląsk


Jak co roku, tak i tym razem, Śląsk Wrocław chce w najlepszy możliwy sposób oddać hołd zmarłemu legendarnemu zawodnikowi WKS-u i reprezentacji narodowej. Pierwotnie III Memoriał Adama Wójcika miał odbyć się w sierpniu, lecz niestety sytuacja epidemiologiczna (przypadki zarażenia koronawirusem w drużynie Śląska) pokrzyżowała plany organizatorów.

Siedem zespołów, trzy drużyny Śląska

W tym roku organizatorzy zrezygnowali z wymogu, by w Memoriale brały udział byłe kluby Adama Wójcika – ze względu na desynchronizację lig europejskich wiele drużyn jest dalekich od skompletowania składu, który mogłyby wystawić do gry w turnieju. Zagranicznym gościem Memoriału będzie więc w tym roku BK Spisska Nova Ves, który ma w nadchodzącym sezonie walczyć o mistrzostwo Słowacji, a podczas turnieju zagra dwa spotkania z pierwszą drużyną Śląska Wrocław.  W zmienionej formie turnieju weźmie udział siedem drużyn - trzy zespoły Śląska (ekstraklasowy, pierwszoligowy i drugoligowy), Górnik Wałbrzych, GimBasket Wrocław, BK Spisska Nova Ves i Wisła Kraków.

Dzień w Orbicie, dwa w legendarnej Kosynierce

Pierwszego, głównego dnia Memoriału – w czwartek, 17 września – dwa mecze odbędą się w hali Orbita. O 17:30 TBS Śląsk II Wrocław zmierzy się z Górnikiem Wałbrzych, a o 20:00 ekstraklasowa drużyna WKS-u zagra z BK Spisska Nova Ves.

Kolejne dwa dni Memoriału odbędą się w hali Kosynierka – w piątek, 18 września, o 15:30 pierwsza drużyna Śląska zagra rewanżowe spotkanie z BK Spisska Nova Ves, następnie o 18:30 trzecia (drugoligowa) drużyna WKS-u podejmie w derbowym starciu Gimbasket Wrocław. Dzień później - w samo południe - TBS Śląsk II Wrocław zmierzy się z Wisłą Kraków.

Bez wydarzeń towarzyszących

Co ważne, w obu dniach trwania imprezy kibice będą musieli zajmować swoje miejsca na trybunach w tzw. szachownicę, każdy z nich będzie też zobowiązany do zakrycia swoich ust i nosa – podobnie jak w przypadku meczów Energa Basket Ligi. By zminimalizować ryzyko epidemiologiczne, organizatorzy postanowili zrezygnować w tym roku z tradycyjnych wydarzeń towarzyszących.

Na pierwszy dzień Memoriału będzie obowiązywał jeden rodzaj biletu w cenie 10 złotych, bez podziału na wejściówki ulgowe i normalne. Naturalnie wstęp na wydarzenie mają też wszystkie osoby, które zdecydowały się na kupno karnetu na nowy sezon. Sprzedaż biletów odbywa się za pośrednictwem serwisu abilet.pl (UWAGA! Nie ma możliwości stacjonarnego zakupu biletu przed meczem ze względu na obowiązujące przepisy). Wstęp na mecze w Kosynierce będzie wolny – osoby z karnetem na sezon 2020/2021 mają zapewnione wejście w dowolnym momencie trwania imprezy, natomiast pozostali kibice będą wpuszczani na imprezę do osiągnięcia górnego limitu 299 osób.

Plan III Memoriału Adama Wójcika:

czwartek, 17 września, hala Orbita
(17:30) TBS Śląsk II Wrocław – Górnik Trans.eu Wałbrzych
(20:00) Śląsk Wrocław – BK 04 AC LB Spisska Nova Ves

piątek, 18 września, hala Kosynierka
(15:30) Śląsk Wrocław – BK 04 AC LB Spisska Nova Ves
(18:30) Śląsk III Wrocław – GimBasket Wrocław

sobota, 19 września, hala Kosynierka
(12:00) TBS Śląsk II Wrocław – Wisła KrakówZgłoś uwagę