Żydowski Wrocław - Free Walkative! Tour

Żydowski Wrocław – Free Walkative! Tour

Spacer poświęcony będzie historii wrocławskich Żydów. Poznamy razem ponad 800 lat historii gminy żydowskiej od czasów piastowskich aż do dzisiaj.

Odwiedzimy nie tylko synagogę, ale wszystkie najważniejsze miejsca na starym mieście związane z judaizmem. Dowiemy się jak wygląda najstarszy w Polsce zabytek kultury żydowskiej, czym zajmowali się żydzi w średniowieczu oraz dlaczego w 1453 cała społeczność zniknęła z Wrocławia na ponad 200 lat.

Podczas wycieczki uczestnicy posłuchają  również o zagładzie Żydów w nazistowskich Niemczech, ale też czasach odrodzenia ich gminy już po wojnie.

Pamiętajcie, że rezerwacja jest obowiązkowa, koniecznie załóżcie maseczki, my też będziemy zamaskowani, ale bądźcie pewni, że będziemy uśmiechać się do Was oczami! :) Ustaliliśmy limit wielkości grup na 20 osób, także spieszcie się i rezerwujcie! Wycieczki działają w naszej stałej formule „free tours” - to wyłącznie Wy decydujecie jak wynagrodzić przewodnika za jego pracę. Wysokość kwoty jest dowolna. Możecie jednak pomyśleć o wycieczce jak o wypadzie do kina. Przez około 2 godziny będziecie się dobrze bawić. Niech kwota odzwierciedla cenę biletu - to, czy byliście w tanim kinie studyjnym czy w drogim multipleksie pozostawiamy już Waszej decyzji.

Zapisy.

Lokalizacja

Pod pomnikiem Fredry

Rynek,  Wrocław

Komentarze