Super Liga Judo w Sobótce

Super Liga Judo w Sobótce

Ponad 1500 osób pojawi się na finałowych rozgrywkach tegorocznej edycji Super Ligi Judo. Już w najbliższą sobotę w Sobótce wszystkich sympatyków judo czeka dzień pełen sportowych emocji.

Dzieci i młodzież z 30 klubów sportowych z Polski i zagranicy powalczą o zwycięstwo w ostatnim z czterech organizowanych turniejów. Super Liga Judo to system rozgrywek judo dla dzieci i młodzieży na terenie Dolnego Śląska połączony z wieloletnim programem treningowym, wspieranym przez kadrę trenerską, specjalistów oraz fizjoterapeutów sportowych. To także integracja największych klubów z całej Polski, a także z zagranicy, która pozwala podnieść poziom jakości kształcenia młodych judoków.

Dolny Śląsk ponownie stolicą judo

Sobótka to ostatni przystanek na tegorocznej trasie sportowych zmagań. W każdym z czterech turniejów odbywających się cyklicznie od marca do listopada na macie bierze udział ponad 30 klubów sportowych z Polski, a także z Czech. Projekt swoim doświadczeniem i wsparciem merytorycznym od kilku sezonów wspiera Rafał Kubacki, dwukrotny mistrz świata oraz wielokrotny olimpijczyk.

Ostatni turniej odbędzie się już w sobotę 17 listopada na Hali Sportowej w Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. Świdnickiej 20 w Sobótce. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 9.30 walkami najmłodszych zawodników.

Wielki finał turnieju

Po zakończeniu zawodów rozpocznie się ceremonia finałowa podsumowująca wszystkie cztery turnieje w ramach tegorocznej Super Ligi Judo. Nagrodzeni zostaną najlepsi zawodnicy walczący w każdej z grup wiekowych oraz kluby sportowe, które wygrały klasyfikacje generalną.

Organizatorem wydarzenia jest wrocławski klub sportowy Judo Tigers. Sponsorem głównym – wrocławski operator Internetu i mediów domowych MOICO. Patronem medialnym Super Ligi Judo jest Wroclaw.pl - oficjalny portal internetowy Wrocławia.

Wstęp wolny.

Wideo / zdjęcia

Lokalizacja

Hala Sportowa w Szkole Podstawowej nr 1

Świdnicka 20, 55-050 Sobótka

Komentarze