Jazzowa Majówka 2019 na Wyspie Słodowej

Jazzowa Majówka 2019 na Wyspie Słodowej

Nie wiecie, jak spędzić majówkę? Zapraszamy na Wyspę Słodową! Codziennie od 1 do 5 maja o godzinie 17.00 w dobrym jazzowym klimacie spotykamy się z fantastycznymi brzmieniami na rewelacyjnych koncertach!

 Już od godziny 12.00 strefa chilloutu:

  • animacje dla dzieci, strefa sportowo-rekreacyjna i gry planszowe dla każdego.


Organizatorem wydarzenia jest Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego.

1 maja 2019, g. 17.00

NATALIA LUBRANO: WOMEN & JAZZ

To projekt stworzony przez Natalię i grupę wrocławskich muzyków. W programie koncertu znajdą się utwory wokalistek i śpiewających aktorek, które inspirują Natalię Lubrano. Jedną z nich jest Kalina Jędrusik. W programie nie zabraknie także znanych tematów kojarzonych z muzyką filmową. 

2 maja 2019, g. 17.00

MUNDI: AKUSTYCZNA ENERGIA 

Zespół Mundi, czyli Dorota Kołodziej (głos), Marzena Cybulka (gitara basowa), Michał Wilczyński (gitara). Spotkali się w 2017 roku, aby połączyć sumy swoich muzyczno-teatralnych doświadczeń i stworzyć unikalną, spójną z własną wrażliwością muzykę, trochę wbrew panującym modom na eklektyzm. Początkowo „rozebrali” z dotychczasowych form kilka znanych utworów i stworzyli nowe, własne aranże, stawiając na rzemiosło oraz artyzm wykonania poszczególnych elementów. W ten sposób odnaleźli to, co ich łączy - syntezę, która obnażyła własny styl. 

3 maja 2019, g. 17.00 

THE CUBAN LATIN JAZZ: MUSIC OF BUENA VISTA 

The Cuban Latin Jazz to zespół złożony młodych polskich muzyków o kubańskich i ukraińskich korzeniach. To właśnie w Polsce znaleźli oni dom i bazę dla swojej działalności artystycznej. Koncertują w Polsce i Europie. Formacja zaprezentuje energetyczny program łączący jazz i muzykę kubańską i sięgnie po tradycyjne utwory polskie. Polskie dziedzictwo muzyczne jest ważną inspiracją dla muzyków. Aranżacje tradycyjnych polskich pieśni w latynoskich rytmach i na jazzowo – brzmią świeżo i oryginalnie.
 

4 maja 2019, g. 17.00 

PET CAFE: POZYTYWNE DŹWIĘKI

Pet Cafe to fascynująca mieszanka 6 zupełnie różnych osobowości muzycznych. Magiczny, elektryzujący wokal Kamili Kłos wzbogacony improwizacjami gitarowymi Tomka Kaczmarczyka założyciela grupy SLOW współpracującej m.in. z Anną Szarmach, Michałem Dąbrówką czy Robertem Kubiszynem oraz energetyczna sekcja rytmiczna to gwarancja doskonałej zabawy i zmysłowego relaksu. Zespół tworzą muzycy z przeszłością i doświadczeniem koncertowym na dużych i małych scenach. Pet Cafe to połączenie smooth jazz’owej wrażliwości i scenicznej energii co daje publiczności przyjemność dla ucha i ciała.

5 maja 2019, g. 17.00

TOMASZ KRAJEWSKI: GENTLEMAN'S JAZZ

Tomasz Krajewski dobrze znany wrocławski wokalista, aktor, showman. Człowiek renesansu. Tomasz koncertuje w klubach i salach koncertowych w Polsce, często je wyprzedając. Artysta wykonuje popularne tematy jazzowe i popularne utwory, w oryginalnych jazzowych aranżacjach. Wrocławskiej publiczności jest znany z programów poświęconych Michaelowi Buble czy Agnieszce Osieckiej. Tym razem repertuar koncertu Tomasza Krajewskiego wypełnią utwory kultowych polskich wykonawców. Będą to piosenki m. in Obywatela G.C., Zbigniewa Wodeckiego, Lecha Janerki, czy Marka Grechuty. Artyście towarzyszy akustyczne jazzowe trio w składzie: piano, kontrabas, perkusja.

Lokalizacja

Wyspa Słodowa

Wyspa Słodowa 1, 50-266 Wrocław

Komentarze