Festiwal Wody 2.0 w Hydropolis

Festiwal Wody 2.0 w Hydropolis

Ekologiczne, smaczne gotowanie ze zwyciężczynią programu MasterChef Junior – Julką Cymbaluk czy gra miejska „Zatrzymaj Przeciek” to atrakcje tegorocznego Festiwalu Wody, na który Hydropolis zaprasza już 4 lipca 2020 r.

W programie drugiej edycji Festiwalu Wody znalazło się m.in. gotowanie z Julką Cymbaluk i jej rodziną. Zwyciężczyni programu MasterChef Junior wspólnie z uczestnikami przygotuje zdrowe i ekologiczne posiłki, szanując każdą kroplę wody. Młodej kucharce towarzyszyć będzie jej babcia, która pokaże jak mądrze wykorzystywać jedzenie, by nic się nie marnowało. Wielopokoleniowe gotowanie w godz. 10.00-12.00 będzie możliwe dla gości, którzy kupią bilet wstępu do Hydropolis.

Na świecie stale zmniejszają się zasoby wody. Dzieje się tak zarówno przez zmiany klimatyczne, jak i działalność człowieka. Z myślą o gościach Festiwalu przygotowaliśmy grę miejską „Zatrzymaj Przeciek”. Jej uczestnicy dowiedzą się, co robić, by woda nie przeciekała nam przez palce. Będzie to fantastyczna, ale też bezpieczna przygoda zaplanowana przy zachowaniu wszelkich zasad reżimu sanitarnego, zgodnie z którymi weźmie w niej udział maksymalnie 150 osób. Zabawa rozpocznie się o godz. 15.00 i zakończy ok. godz. 19.00 wręczeniem ekologicznych nagród dla jej uczestników.

Żeby wziąć udział w zabawie, wystarczy zebrać drużynę (od 2 do 6 osób), w której jest przynajmniej jedna osoba pełnoletnia, a następnie przesłać zgłoszenie zawierające imiona, nazwiska i wiek uczestników e-mailem na adres: zapisy@exploring.pl. Zgłoszenia są przyjmowane do 3 lipca 2020 r. do godziny 16.00.

W trakcie Festiwalu nie zabraknie oczywiście produkowanej przez MPWiK kranówki, która jest zdrowa i pełna minerałów. Nic nie ugasi pragnienia lepiej niż woda z dodatkiem orzeźwiającego ogórka, soczystej cytryny czy świeżej mięty.

Festiwal Wody  już w najbliższą sobotę (4 lipca 2020 r.) od godz. 9.00. Zakończenie zabawy planowane jest o godz. 20.00. Ze względu na bezpieczeństwo gości i reżim sanitarny na terenie Hydropolis może przebywać 150 osób.

Wideo / zdjęcia

Lokalizacja

Hydropolis – centrum wiedzy o wodzie

Na Grobli 17, 50-421 Wrocław

Komentarze