Wrocław Extra

Krzyżowa-Music 2017. Muzyka z Krzyżowej. Dla Europy

Trzeci raz dojdzie do spotkania muzyków z całego świata w Krzyżowej. Od 15 do 27 sierpnia trwać tam bowiem będzie festiwal muzyki kameralnej, podczas którego artyści będą wspólnie tworzyć, przeżywać i dzielić się muzycznymi doświadczeniami.

Krzyżowa-Music to mistrzowskiej klasy warsztaty muzyczne o charakterze festiwalu. W oddalonej od miejskiego zgiełku Krzyżowej muzycy znajdują czas i inspirację, by zmierzyć się z szeroką paletą muzyki klasycznej – od baroku po współczesność.

Niech gra muzyka!

14 światowej sławy muzyków – mistrzów, w tym m.in.: skrzypaczka Midori, klarnecista Charles Neidich oraz członkowie zespołów kameralnych takich, jak Artemis-Quartett, Vermeer-Quartett czy Rosamunde-Quartett, oraz 37 – wybranych w drodze rekrutacji obiecujących talentów muzyki klasycznej spotka się na wspólne muzykowanie i międzypokoleniową wymianę doświadczeń́. Wszystko to pod kierownictwem artystycznym Viviane Hagner.

Owoce swojej współpracy mistrzowie i juniorzy Krzyżowa-Music zaprezentują podczas dziewięciu koncertów na Dolnym Śląsku: w Krzyżowej, we Wrocławiu, w Szczawnie-Zdroju, Świdnicy i na Zamku Książ.

Nie tylko koncerty

Podczas Krzyżowa-Music odbedą się również wystawy i sympozja poświęcone takim tematom, jak „Muzycy na emigracji” oraz „Muzyka a ruch oporu”. Spotkania odbywać się będą Krzyżowej, historycznym miejscu, będącym symbolem polsko-niemieckiego pojednania oraz oporu wobec nazistowskiego terroru. Wyjątkowym gościem jednego z takich spotkań́ będzie Andrzej Szpilman, syn prześladowanego przez nazistów kompozytora i pianisty Władysława Szpilmana. Odczyta on w obecności swojej matki, Haliny Szpilman, ich poruszającą autobiografię. Ten wieczór będzie moderowany przez Franka Harders-Wuthenowa, który w pałacu w Krzyżowej przedstawi swoją wystawę pt.: „Muzyka w okupowanej Polsce 1939-1945”. Oprawą wieczoru będą utwory fortepianowe Chopina i Szpilmana.

 Krzyżowa-Music 2017. Muzyka z Krzyżowej. Dla Europy

Krzyżowa-Music 2017. Muzyka z Krzyżowej. Dla Europy

Koncert / Klasyczna
Termin od 15 sierpnia 2017 do 27 sierpnia 2017

Miejsce Pałac Krzyżowa

Zobacz