ESK 2016: Pożegnanie z tytułami: Made in Europe i Chillida

Dwie wystawy, które inaugurowały Europejską Stolicę Kultury Wrocław 2016 kończą się w ten weekend – „Brzmienia” Eduardo Chillidy w galerii Awangarda BWA i „Made in Europe” w Muzeum Architektury. Z tej okazji można wybrać się na kuratorskie oprowadzanie lub wyjątkowy koncert. 

  • "Brzmienia" Eduardo Chillidy fot. Tomasz Walków

  • "Made in Europe" fot. Tomasz Walków

    "Made in Europe" fot. Tomasz Walków


Chilida i muzyka rzeźb

W najbliższy piątek wystawa „Brzmienia” w galerii Awangarda BWA będzie zamknięta dla zwiedzających, ale związane jest to z przygotowaniami do finisażowego koncertu, który zagrany będzie dwukrotnie o godz. 17 i 19. Usłyszymy utwory skomponowane specjalnie na tę okazję przez José M. Sánchez-Verdú. W koncercie udział biorą: akordeonista Iñaki Alberdi, kwartet saksofonowy Sigma Project, Iwo Jedynecki (akordeon) oraz Radosław Mysłek (txalaparta).

Bilety na koncert są darmowe, ale trzeba odebrać je osobiście w info punkcie galerii Awangarda BWA Wrocław przy Wita Stwosza 32. Na koncert o godz. 17 codziennie do dnia koncertu (11.03) od godz. 11 rozdawanych jest 10 biletów pierwszym chętnym osobom, które się po nie zgłoszą. Jedna osoba może otrzymać maksymalnie dwa bilety. Bilety na koncert o godz. 19 można zdobyć biorąc udział w konkursie. Wystarczy odpowiedzieć na pytanie: Czym jest dla Ciebie związek muzyki i rzeźby?. Odpowiedzi wysyłamy na adres: kamil.sobkowicz@wroclaw2016.pl Konkurs trwa do czwartku, 10 marca, do północy. Zwycięzcy zostaną poinformowani mailowo. Natomiast w weekend 12-13 marca wejście na wystawę będzie bezpłatne. Przez cały weekend zamknięcia wystawy od 11 do 13 marca obowiązuje promocyjna cena katalogu Brzmienia – 35 zł.

Przeczytaj o wystawie „Brzmienia” Eduardo Chillidy

Na ostatnie otwarte oprowadzania po wystawie Chillidy można wybrać się w sobotę, 12 marca 2016 o godzinie 12 i w niedzielę, 13 marca 2016 o godzinie 14. Na oprowadzanie obowiązują zapisy pod mailem: oprowadzanie.chillida@bwa.wroc.pl

Pożegnanie z „Made in Europe”

W niedzielę 13 marca kończy się wystawa „Made in Europe”, podsumowującą 25-lecie najważniejszego europejskiego konkursu w dziedzinie architektury współczesnej Mies van der Rohe Award. Z tej okazji Muzeum Architektury zaprasza na ostatnie już oprowadzanie kuratorskie, które odbędzie się w piątek 11 marca o godzinie 17.00. Wstęp wolny.

Made in Europe to wyjątkowa opowieść o ostatnich 25 latach europejskiej architektury. Wystawa podsumowuje historię nagrody Mies van der Rohe Award, najważniejszego wyróżnienia Unii Europejskiej w dziedzinie architektury współczesnej, przyznawanej od 1988 roku przez Fundację Mies van der Rohe w Barcelonie. Wystawa w imponujący sposób zestawia ze sobą blisko 150 modeli budynków wyróżnionych nagrodą główną, nagrodą specjalną dla młodych architektów i realizacji wpisanych na tak zwaną „krótką listę” kwalifikującą do finału, oraz wizualizacje około 3000 projektów zgłoszonych do nagrody od 1988 roku.

Przeczytaj o wystawie „Made in Europe” w Muzeum Architektury

Zgłoś uwagę