Śląsk sprzedany! Grzegorz Ślak nowym właścicielem

Śląsk Wrocław został sprzedany! Podczas czwarkowej sesji Rady Miejskiej radni zagłosowali za sprzedażą większościowego pakietu akcji klubu Konsorcjum Spółek z liderem Wratislavia-Biodiesel S.A., reprezentowanym przez Grzegorza Ślaka. Trzydziestu jeden radnych głosowało za sprzedażą akcji, dwóch się wstrzymało. Dzień wcześniej Grzegorza Ślaka jako nowego właściciela klubu rekomendował doradca prywatyzacyjny miasta Jacek Masiota.

  • śląsk

    Jacek Masiota i wiceprezydent Maciej Bluj podczas ogłoszenia nazwiska zwycięzcy przetargu na akcje Śląska Wrocław, fot. B. Moch


Umowa inwestycyjna ma zostać podpisana na trzy lata, łączna wartość wkładu w tym okresie nabywcy miejskich akcji wyniesie 45 mln zł. Za większościowy pakiet akcji Wratislavia-Biodiesel zapłaci 3 mln zł. W ramach przeprowadzonych negocjacji wysokość rocznego wkładu miasta w Śląsk Wrocław w okresie trwania umowy wyniesie 2 mln zł.

Przekazana w środę decyzja oznacza, że miasto odrzuciło drugą ofertę, która pozostawała w grze o nabycie akcji piłkarskiego Śląska, złożoną przez PayneOakland Projekt Sp. z o.o., reprezentowaną przez Deana Johnsona.

Zgłoś uwagę