4. Zielona energia dla Przylądka Nadziei

Mimo, że dopiero co przeżywaliśmy Wielkanoc, to Kogeneracja S.A. podsumowała akcję "Energetyczna Choinka". Mieszkańcy z Wrocławia i gminy Siechnice przekazali ponad 20 tysięcy drzewek. Pieniądze uzyskane z energii wytworzonej podczas ich spalenia – 15 tys. złotych – trafią na wyposażenie Przylądka Nadziei - nowej budowanej kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu.

Pomysłodawcą akcji jest wrocławski producent ciepła i energii elektrycznej - Kogeneracja S.A. W akcję zaangażowały się m.in. wrocławskie spółdzielnie, a przede wszystkim - mieszkańcy Wrocławia i gminy Siechnice. To oni przez kilka tygodni oddawali swoje choinki do specjalnych kontenerów w wyznaczonych miejscach.

"Dzięki zaangażowaniu mieszkańców Wrocławia i Gminy Siechnice udało się nam wszystkim osiągnąć zamierzony efekt" – mówi Henryk Zajas, Członek Zarządu Kogeneracji S.A. "Szczególnie cieszy nas fakt, że w naszą akcję włączały się całe rodziny" - dodaje.

Zebrane drzewka zostały oczyszczone z igieł i spalone w kotle biomasowym w Elektrociepłowni Czechnica. Przychód z wytworzonej w ten sposób energii w kwocie 15 tys. zł zostanie w całości przekazany na zakup wyposażenia dla Przylądka Nadziei.

"Każda kwota jest dla nas cennym wsparciem. Codziennie niesiemy pomoc dzieciom, które zmagają się z poważną chorobą, ale nie moglibyśmy pomagać bez funduszy. Kosztowne leki i terapie, rehabilitacja czy też pomoc w budowie i wyposażeniu Przylądka Nadziei to realne wsparcie tysięcy dzieci w walce z rakiem. Chcielibyśmy mieć wielu pomocników w naszym działaniu, bo każda złotówka zwiększa czyjąś szansę na wyleczenie" – mówi Agnieszka Aleksandrowicz, Prezes Fundacji "Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową".