Niektórzy mężczyźni unikają badań, które mogą uratować im życie, dlatego w listopadzie dużo się mówi o profilaktyce zagrażających im nowotworów, czyli raka jąder i nowotworu gruczołu krokowego. Chodzi o to, by przełamywać tabu, walczyć ze stereotypami i zachęcać panów, by o siebie dbali.
Badania, za które nie trzeba płacić
Samo mówienie oczywiście nie wystarczy, trzeba także działać. Dlatego przyjdź w sobotę 9 listopada w godz. 11:00 – 18:00 do Pasażu Grunwaldzkiego (poziom 0, atrium „Pod Gorylem”) i skorzystaj z bezpłatnych badań profilaktycznych, organizowanych w ramach kampanii profilaktyczno-edukacyjnej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu Ośrodka Badawczo-Rozwojowego.
Możesz liczyć na:
- Badanie markera PSA (dla mężczyzn po 40 roku życia),
- USG jąder (dla mężczyzn od 16 do 40 roku życia),
- konsultacje medyczne,
- naukę wykrywania zmian w jądrach na specjalistycznym fantomie.
Dodatkowo będzie można także skorzystać z możliwości bezpłatnego USG serca oraz EKG, a także sprawdzić ciśnienie i poziom cukru we krwi, natomiast panie będą miały możliwość wykonania bezpłatnego USG piersi.
Uwaga! Liczba miejsc jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń. A chętnych może być wielu.
- To już kolejna edycja tego cieszącego się wielką popularnością wydarzenia. Liczba panów, którzy chcą poddać się badaniom, jest ogromna, co pokazuje, jak wysoka jest świadomość mężczyzn w zakresie profilaktyki zdrowotnej - mówi Agnieszka Deron, menadżer ds. marketingu w Pasażu Grunwaldzkim.
W dobrych rękach
Partnerem akcji jest Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu oraz Dolnośląskie Centrum Diagnostyki Laboratoryjnej. Badania realizowane są przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa Dolnośląskiego.
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu Ośrodek Badawczo- Rozwojowy prowadzi diagnostykę oraz leczenie zachowawcze i operacyjne chorób układu moczowo-płciowego ze szczególnym uwzględnieniem chorób nowotworowych tego układu. Jest pionierem w operacjach urologicznych wykonywanych w asyście robota da Vinci, pozwalającego na wyjątkowo wysoką precyzję oraz mającego wpływ na zmniejszenie ryzyka powikłań po-zabiegowych, takich jak, nietrzymanie moczu czy zaburzenia erekcji.
- Naszym celem jest nie tylko leczenie, ale przede wszystkim zapobieganie problemom, dlatego zachęcamy do korzystania z oferowanych programów profilaktycznych i wspólnego dbania o zdrowie i życie - podkreśla prof. dr. hab. Wojciech Witkiewicz.