4. Huśtawka na dźwigozaurach na nadodrzańskim bulwarze

Ławeczka-huśtawka zawieszona na replikach szczecińskich dźwigozaurów — odrestaurowanych portowych dźwigów stojących nad Odrą — to niebanalne zaproszenie na Pomorze Zachodnie, które dotarło także do Wrocławia.

Warto sprawdzić, czy taka oryginalna ławeczka jest wygodna, i może zaplanować jakąś wyprawę do nadbałtyckich kurort czy do Szczecina.

– Huśtawka na dźwigozaurach symbolizuje portowe miasto, ale też radość życia, wypoczynek w dobrym klimacie – mówi Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego. – Odrobinę tego dobrego zachodniopomorskiego klimatu wysyłamy w Polskę. Chcemy w ten sposób zachęcić mieszkańców Wrocławia oraz innych miast i regionów, by nas odwiedzili, by poznali atrakcje Pomorza Zachodniego.

Będziemy mieli na to kilkanaście dni, zanim dźwigozaury nie popłyną dalej w Polskę.

Dźwigozaury ze Szczecina przy moście Grunwaldzkim

W plenerze
Termin od 7 października 2021 do 21 października 2021

Miejsce Bulwar Marii i Lecha Kaczyńskich

Zobacz

Warto dodać, że zabytkowe żurawie z nabrzeża Łasztowni, po renowacji w roku 2017, stały się symbolami Szczecina. Natomiast ich mniejsze wersje, z zamontowaną efektowną huśtawką, były symbolami Pol’and’Rock 2021. Festiwalowicze ustawiali się w kolejce, by zrobić sobie z ławeczką-huśtawką, podtrzymywaną przez dźwigozaury, pamiątkowe zdjęcia lub nagrać filmik.

Oryginalna ławeczka stoi przy moście Grunwaldzkim, fot. UM Wrocławia

W sierpniu huśtawka pojechała do Międzyzdrojów, a później do Warszawy, Łodzi i Rzeszowa. Od 7 października jest we Wrocławiu, na bulwarze im. Marii i Lecha Kaczyńskich, nieopodal słynnego napisu WRO, gdzie wrocławianie chętnie odpoczywają, a turyści robią sobie fotki.