Niecka o powierzchni 1 ha, ekran wodny o powierzchni 400 m kw., na którym wyświetlane są obrazy i animacje, a do tego 182 dysze dynamiczne, 88 dysz spieniających, 3 dysze ogniowe i 328 zatopionych w wodzie lamp – a wszystko po to, by mieszkańcy i goście Wrocławia mogli oglądać zapierające dech w piersiach widowiska. W najbliższą niedzielę (27 października) będzie można zobaczyć największe!
Noc Pokazów 2024 Fontanny Multimedialnej
Spektakle łączące dźwięk i światło zawsze są niezwykłe, ale Noc Pokazów 2024, na którą zaprasza Hala Stulecia 27 października z okazji zakończenie sezonu letniego Fontanny Multimedialnej to coś absolutnie wyjątkowego: pięć tegorocznych pokazów specjalnych wyświetlanych jeden po drugim w jeden wieczór!
Zobaczymy:
- Mikro & Makro Kosmos
- Dzień dobry Marilyn
- Piękna i Bestia
- Katedra Demokracji
- Cztery Żywioły
Początek o godz. 18, wstęp wolny.
Co się kryje za tą magią?
Chcesz wiedzieć, co się kryje za tą magią i kto wprawia to wszystko w ruch? Zajrzyj do naszego tekstu, który opisuje Fontannę Multimedialną od kuchni, a właściwie od zaplecza, które mieści się pod ziemią.
Co jeszcze warto wiedzieć o Fontannie Multimedialnej?
Staw przy Hali Stulecia został zaprojektowany przez genialny duet Max Berg – Hans Poelzig, a powstał w 1913 roku na potrzeby Wystawy Stulecia jako centralny punkt Terenów Wystawowych i rekreacyjne serce całego kompleksu.
W 2009 roku cała Pergola przeszła remont, a staw stał się największą w Polsce i jedną z największych w Europie fontann multimedialnych. Jej uroczyste otwarcie odbyło się 4 czerwca 2009 roku z okazji dwudziestej rocznicy wolnych wyborów w powojennej Polsce.
Od tego czasu wiele się zmieniło: wzbogacił się program, rozwinęła technologia, a w 2022 roku ta jedna z najważniejszych atrakcji Wrocławia została zmodernizowana. Hala Stulecia wymieniła w niej cały system oświetlenia i dzięki nowym lampom fontanna świeci piękniej niż kiedykolwiek wcześniej.