Aż jedenaście pomieszczeń socjalnych w Przylądku Nadziei, w tym w pełni wyposażone kuchnie, przeszło gruntowną modernizację. To znacznie poprawi warunki pobytu w szpitalu rodzicom i opiekunom małych pacjentów kliniki.
Wyjątkowy szpital
Klinika Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej to największy w Polsce ośrodek hematologii i onkologii dziecięcej.
Dzięki stosowaniu nowoczesnych metod terapii, wyleczalność ostrych białaczek limfoblastycznych i chłoniaków nieziarniczych wynosi ponad 80 proc., a chłoniaków ziarniczych ponad 95 proc.
Galeria zdjęć
W 2022 r. przeprowadzono 90 procedur w Oddziale Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej – to trzecie miejsce w Europie po Rzymie i Londynie. Klinika – jako pierwsza i jedyna w kraju – otrzymała certyfikat, który pozwala leczyć dzieci z ostrą białaczką limfoblastyczną za pomocą terapii genowej CAR-T. W 2022 r. zostało przeprowadzonych 11 terapii CAR-T.
Długie miesiące dochodzenia do zdrowia
Leczenie małych pacjentów kliniki jest procesem długotrwałym i często wiąże się z koniecznością równoczesnego pobytu rodziców i opiekunów, w niektórych przypadkach nawet przez kilkanaście miesięcy. Dlatego przestrzenie socjalne (kuchnie czy różne pomieszczenia zapewniające komfortowy pobyt rodzicom i opiekunom dzieci) są niezwykle ważne.
Tak naprawdę to powodzenie w procesie leczenia to nie tylko łóżka, to nie tylko sale operacyjne, ale to też pomieszczenia socjalne, które pomagają w procesie terapii. Zadbanie o tę przestrzeń jest trudne, ponieważ aspekty związane z opiekunami na ogół są kwestią drugoplanową, dlatego tym bardziej chcemy podziękować Fundacji Polsat za udzielone wsparcie.Marcin Drozd, dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu.
Założeniem było stworzenie przyjaznego środowiska dla całej rodziny.
– To, jak ważna jest bliskość rodziców podczas pobytu dziecka w szpitalu nie ulega wątpliwościom. Stres, nowe środowisko i trud walki o zdrowie wpływa na samopoczucie pacjentów, ale też całej rodziny, dlatego w ramach akcji zdecydowaliśmy się, aby wyremontować pokoje socjalne w których mogą być przygotowywane posiłki – mówi Krystyna Aldridge-Holc, prezes zarządu Fundacji Polsat.
Nowe meble w odnowionych pomieszczeniach
Dzięki finansowemu wsparciu Fundacji Polsat przy udziale firm: Procter & Gamble i Carrefour Polska, gruntownie odnowiono aż jedenaście pomieszczeń. Poza tym w pełni je umeblowano i wyposażono w niezbędne urządzenia, np. w kuchni.
Źródło: materiały prasoweNasze miejsce jest dla nich drugim domem, teraz ta namiastka domu jest jeszcze bardziej przyjazna.Prof. Krzysztof Kałwak, kierownik Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii, Hematologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu