wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

13°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 08:20

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Ruszają zapisy na bezpłatne spotkania z cyklu „Nie jest łatwo być rodzicem” [SZCZEGÓŁY]
Kliknij, aby powiększyć
Fragment plakatu informującego o spotkaniach z cyklu "Nie jest łatwo być rodzicem" materiały organizatorów
Fragment plakatu informującego o spotkaniach z cyklu "Nie jest łatwo być rodzicem"

Jak być dobrym, uważnym rodzicem? W jaki sposób wspierać dziecko i odpowiadać na jego potrzeby? Skąd wziąć na to siłę? Czy można się tego nauczyć? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań będzie można usłyszeć na bezpłatnych spotkaniach z cyklu „Nie jest łatwo być rodzicem”, które odbędą się 12 i 20 grudnia w Kinie Nowe Horyzonty. Organizatorzy zapraszają na spotkania rodziców razem z dziećmi, dla których przygotowano pokazy filmowe.

Reklama

Spotkania pomyślano w taki sposób, by połączyć przyjemne z pożytecznym: rodzice spotkają się z  psychologami i psychoterapeutami, którzy podzielą się swoim doświadczeniem, podpowiedzą rozwiązania, posłuchają i pomogą znaleźć odpowiedzi na ważne pytania, a w tym czasie w innej sali dzieci uczestników obejrzą film.

Kliknij, aby powiększyć
Powiększ obraz: Plakat informujący o spotkaniach z cyklu "Nie jest łatwo być rodzicem" materiały organizatorów
Plakat informujący o spotkaniach z cyklu "Nie jest łatwo być rodzicem"

Spotkanie 12 grudnia

Spotkanie zaplanowane na 12 grudnia (wtorek) rozpocznie się o godz. 18 i będzie trwało do godz. 20.

  • Temat spotkania: Nastolatki - o zaufaniu, kontroli i motywacji 
  • Prowadzące: Małgorzata Musiał i Joanna Szulc.
  • Tytuł filmu dla dzieci: „Georgie ma się dobrze”, reż. Charlotte Regan  (wiek 12+) – historia mieszkającej na przedmieściach Londynu dwunastolatki, która musi radzić sobie sama, lub Trolle 3, reż. Walt Dohrn - animacja o  pełnej emocji podróży Poppy i Mruka.

Spotkanie 20 grudnia

Spotkanie zaplanowane na 20 grudnia (środa) także rozpocznie się o godz. 18 i będzie trwało do godz. 20.

  • Temat spotkania: Starsze dzieci – o poczuciu własnej wartości i kłótniach między rodzeństwem 
  • Prowadzące spotkanie: Małgorzata Stańczyk i Katarzyna Kalinowska
  • Tytuł filmu dla dzieci: Pati i klątwa Posejdona, reż. David Alaux (wiek 5+) – historia nieustraszonej myszy, jej przyjaciela kota i ich szalonej podróży po starożytnej Grecji.

Jak można się zapisać na spotkania?

Uczestnictwo w spotkaniach jest bezpłatne, jednak trzeba się zapisać.  Można to zrobić wysyłając zgłoszenie na adres: zapisy[at]psychologrb.pl.

W zgłoszeniu trzeba podać:

  1. Termin i temat spotkania.
  • 12.12 – o zaufaniu, kontroli i motywacji –  nastolatki
  • 20.12 – o poczuciu własnej wartości i kłótniach między rodzeństwem – dzieci szkolne
  1. imię i nazwisko rodzica
  2. imię, nazwisko i wiek dziecka   
  3. adres e-mail i telefon kontaktowy

Aby zgłosić więcej osób, należy podać ich dane.

Uwaga, liczba miejsc ograniczona. Organizatorzy proszą o przemyślane zgłoszenia, by nie blokować miejsc innym chętnym.

Projekt jest  realizowany w ramach miejskiej kampanii „Wrocław bez przemocy”.  Organizatorem spotkań jest Miasto Wrocław. 

Zobacz, dlaczego warto wybrać się na takie spotkanie.

Kim są osoby, które będą prowadzić spotkania z rodzicami?

Małgorzata Musiał – pedagożka, mediatorka, od kilkunastu lat wspiera dorosłych w lepszym rozumieniu dzieci i samych siebie.

Autorka bestsellerowego poradnika dla rodziców „Dobra relacja. Skrzynka z narzędziami dla współczesnej rodziny”. Twórczyni podcastu „Dobra relacja” oraz bloga o tej samej nazwie. W pracy zawodowej czerpie z Porozumienia bez Przemocy, koncepcji Selfreg, teorii poliwagalnej oraz terapii IFS (System Wewnętrznej Rodziny). Żona, mama trojga dorastających dzieci. Więcej informacji na stronie Dobra relacja

Joanna Szulc –  psycholożka, dziennikarka, redaktorka. Ukończyła także socjologię, kursy z zakresu wspierania rodziców, kurs psychoterapii dzieci i młodzieży. Prowadzi konsultacje dla rodziców w warszawskiej Fundacji Psycho-Edukacja.

Autorka tekstów i książek dla rodziców, m.in. „Kochaj i pozwól na bunt. Jak wspierać nastolatki w dorastaniu”, „Sama mama. Jak przejść przez rozwód i żyć dalej”, „Jest z nami dziecko. Poradnik początkujących rodziców”. Pracowała w magazynach poradniczych, była redaktorką naczelną miesięcznika „Dziecko”. Współpracuje z „Wysokimi obcasami”, „Newsweek Psychologia.  dziecka” i „Newsweek Psychologia nastolatka”. Pisze opowiadania dla dzieci w miesięczniku „Świerszczyk” i bajki psychoedukacyjne. Mama dwóch nastoletnich córek. Więcej informacji na profilu Joanny Szulc na Facebooku. 

Małgorzata Stańczyk –  psycholog, dziennikarka, mama trójki dzieci. Nie ma dla niej drugiego równie rozwojowego doświadczenia w życiu, jak rodzicielstwo. Często mówi, że ilekroć wydaje jej się, że nauczyła się swoich dzieci, one rosną i zmieniają się, prezentując przy tym różnorodność nie do opisania.

Interesuje się metodami edukacji opartymi na głębokim szacunku do dziecka i zaufaniu do jego rozwoju. Lubi wspierać rodziców w radzeniu sobie z trudnościami związanymi z sytuacjami około szkolnymi. Więcej informacji na profilu Małgorzaty Stańczyk na Facebooku.

Katarzyna Kalinowska –  psycholożka, trenerka Fundacji FamilyLab Polska, autorka projektu Przystanek Relacja, dyrektorka ds. merytorycznych w sieci żłobków i przedszkoli Zielona Wieża. Wspiera rodziców i nauczycieli za pomocą konsultacji, superwizji, warsztatów i kursów online. Więcej informacji na stronie Przystanek Relacja. 

Źródło: materiały organizatorów

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl