wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

11°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 11:52

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Wrocławianie w rankingu stu najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie (LISTA STU 2022)
Kliknij, aby powiększyć
Prof. Piotr Ponikowski, rektor Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu Tomasz Hołod / www.wroclaw.pl
Prof. Piotr Ponikowski, rektor Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu

Rektor Uniwersytetu Medycznego oraz uznani szefowie klinik i oddziałów szpitalnych we Wrocławiu znaleźli się w setce najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie. Plebiscyt przygotował serwis Puls Medycyny. Zobaczcie, kto został wyróżniony w tym zestawieniu.

Reklama

Plebiscyt zorganizowany został po raz 20. To ranking osób, które w znaczący sposób wpływają na rozwój medycyny w Polsce i poprawę działania systemu ochrony zdrowia. Laureaci klasyfikowani są w dwóch kategoriach: medycyna i system ochrony zdrowia.

Ranking najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie 2022

W kategorii „medycyna” zestawienie otwierają prof. Henryk Skarżyński, otolaryngolog, kierownik Światowego Centrum Słuchu, gdański onkolog prof. Jacek Jassem oraz chirurg prof. Piotr Rutkowski, szef Polskiego Towarzystwa Onkologicznego.

Tuż za podium znalazł się prof. Piotr Ponikowski, rektor Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, inicjator powstania i dyrektor Instytutu Chorób Serca Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego.

Wrocławianie na Liście stu Pulsu Medycyny

Jeżeli chodzi o innych wrocławskich lekarzy, to w rankingu najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie 2023 znaleźli się także:

  • Krzysztof Simon, ordynator Oddziału Zakaźnego Szpitala im. J. Gromkowskiego; konsultant wojewódzki w dziedzinie chorób zakaźnych;
  • Marek Jutel, kierownik Katedry i Zakładu Immunologii Klinicznej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu,
  • Krzysztof Kałwak, kierownik Katedry i Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej, Przylądka Nadziei. Pomysłodawca realizowania we Wrocławiu terapii leczenia ostrej białaczki CAR-T;
  • Magdalena Krajewska, kierowniczka Katedry i Kliniki Nefrologii i Medycyny Transplantacyjnej;
  • Jacek Szepietowski, kierownik Katedry i Kliniki Dermatologii, Wenerologii i Alergologii;
  • Ewa Jankowska, specjalistka w zakresie kardiologii i geriatrii; kierownik Zakładu Kardiologii Translacyjnej i Rejestrów Klinicznych Instytutu Chorób Serca Uniwersytetu Medycznego oraz UUSK we Wrocławiu.

Natomiast w kategorii system ochrony zdrowia na liście stu najbardziej wpływowych osób na trzecim miejscu znalazła się prof. dr hab. Agnieszka Mastalerz-Migas, kierowniczka Katedry i Zakładu Medycyny Rodzinnej, prezeska Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej oraz konsultantka krajowa w dziedzinie medycyny rodzinnej.

Wysoko oceniony został także dr hab. Adam Maciejczyk, dyrektor Dolnośląskiego Centrum Onkologii, Pulmunologii i Hematologii. W tym samym zestawieniu wymieniono również prof. Alicję Chybicką, wieloletnią szefową Katedry i Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej.

Źródło: Puls Medycynyhttps://pulsmedycyny.pl/lista-stu-2022-znamy-wyniki-plebiscytu-1178811

Ranking powstaje we współpracy z jurorami zaproszonymi przez „Puls Medycyny”.

Źródło: materiały prasowe

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl