wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

30°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 13:35

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Politechnika Wrocławska będzie kształcić lekarzy. Wydział Medyczny rusza w 2023 r. Studia rozpocznie 60 osób

Na Politechnice Wrocławskiej powstanie Wydział Medyczny. W październiku 2023 r. naukę na pierwszym roku kierunku lekarskiego rozpocznie 60 osób. Studia będą prowadzone we współpracy z wrocławskimi szpitalami. Już teraz wrocławska uczelnia realizuje wiele projektów badawczych związanych z medycyną.

Reklama

Otwarcie nowego wydziału na PWr to reakcja na braki kadry medycznej, z którym borykają się szpitale w Polsce, ale też okazja na rozwój badań naukowych w dziedzinie nauk o zdrowiu i życiu.

Prace nad projektem powołania nowego wydziału w strukturze Politechniki Wrocławskiej trwały kilka miesięcy. W czwartek, 29 września Senat Politechniki Wrocławskiej pozytywnie zaopiniował wniosek w tej sprawie.  

Na PWr mamy silne podstawy: matematykę, fizykę, chemię, a do tego nauki społeczne. Wokół nich chcemy rozwijać dziedziny, gdzie stosuje się te rozwiązania techniczne. Tak właśnie funkcjonują największe uczelnie techniczne w Europie i na świecie.
Prof. Arkadiusz Wójs, rektor Politechniki Wrocławskiej

Już teraz na Politechnice Wrocławskiej realizowanych jest sporo badań okołomedycznych. Od 2017 roku uczelnia realizuje w tym zakresie ponad 100 grantów.

Na początek 60 kandydatów na lekarzy

Otwarcie nowego kierunku studiów wymaga jeszcze zgody Ministerstwa Edukacji i Nauki. Na uczelni trwają prace nad wnioskiem do resortu nauki w tej sprawie.

Kształcenie na Wydziale Medycznym będzie prowadzone we współpracy z wrocławskimi szpitalami. Kadrę naukową stanowić będą w znacznej części lekarze ze stopniami i tytułami naukowymi. W październiku 2023 r. naukę na nowym wydziale ma rozpocząć 60 studentów. 

Dotąd studia lekarskie we Wrocławiu były prowadzone tylko na Uniwersytecie Medycznym.

Źródło: materiały prasowe

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl