4. Kampania promocyjna Wrocławia na Ukrainie

W dniach 9 – 15 kwietnia 2013 roku przedstawiciele projektu oraz uczelni wrocławskich odwiedzą 7 ukraińskich miast. Projekt weźmie też udział w  Międzynarodowych Targach Edukacyjnych w Kijowie, które odbędą się w dniach 11-13 kwietnia 2013 roku.

Wrocław jest pierwszym miastem w Polsce, które w 2006 roku rozpoczęło kampanię promocyjną na Ukrainie. Głównym celem kampanii jest poinformowanie młodych ludzi o możliwościach Wrocławia jako ośrodka akademickiego, zachęcenie ich do podjęcia studiów we Wrocławiu oraz nawiązanie kontaktów między uczelniami Wrocławia i Ukrainy.

9 kwietnia 2013 br. uczestnicy projektu „Teraz Wrocław”, przedstawiciele Biura Promocji Miasta oraz wrocławskich uczelni wyruszą na trzecią kampanię promocyjną, która rozpocznie się w Chmielnickim, a następnie obejmie takie miasta jak: Winnica, Czerkasy, Kijów, Żytomierz, Równe i Lwów. W każdym z tych miast odbędą się prezentacje dla młodzieży, która zainteresowana jest podjęciem studiów na wrocławskich uczelniach. W dniach od 11 do 13 kwietnia projekt „Teraz Wrocław” będzie miał swoje stoisko na  Międzynarodowych Targach Edukacyjnych „Education Abroad” w Kijowie.

Biuro Projektu „Teraz Wrocław” powołano z  inicjatywy Prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza, Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej oraz Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu dla wsparcia kampanii promocyjnej w krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Biuro powstało w ramach struktury Biura Karier i Promocji Zawodowej Uniwersytetu Ekonomicznego 20 grudnia 2006 roku.

Wrocławskie Uczelnie uczestniczące w projekcie:

1. Uniwersytet Wrocławski
  2. Politechnika Wrocławska
  3. Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
  4. Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
  5. Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu

Od początku istnienia i prowadzenia działalności promocyjnej przez Biuro Projektu „Teraz Wrocław” na wrocławskich uczelniach rozpoczęło studia ponad 450 studentów, głównie z Ukrainy, ale także z Białorusi, Kazachstanu, Turkmenistanu, Mołdawii i Rosji.

Oficjalna strona projektu: www.study-in-wroclaw.pl