wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

8°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 07:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Przedmieście Oławskie: co dalej z Trójkątem? Przyjdź podyskutować
Kliknij, aby powiększyć
Podczas debaty będzie mowa o infrastrukturze na osiedlu i koniecznych inwestycjach Oleksandr Poliakovsky
Podczas debaty będzie mowa o infrastrukturze na osiedlu i koniecznych inwestycjach

Jak powinny wyglądać obiekty małej architektury miejskiej i drogowej? Podczas debaty „Co dalej z Trójkątem?” będzie mowa o infrastrukturze osiedla i koniecznych inwestycjach. Bo mieszkańcy Przedmieścia Oławskiego oprócz świętowania raz do roku podczas Dni Trójkąta myślą na co dzień o tym, jak ich osiedle powinno wyglądać.

Reklama

Tematy spotkania będą dotyczyć ważnych dla osiedla i miasta ulic: Kościuszki, Pułaskiego i Komuny Paryskiej. Te trzy ulice łączą się ze sobą i oddziałują na siebie nawzajem. Są wlotami i wylotami z osiedla. Pełnią głównie funkcję dróg tranzytowych. Kolejne etapy ich zagospodarowania są dużym wyzwaniem szczególnie w zakresie ochrony dziedzictwa i wartości historycznych.

Mieszkańcy Przedmieścia Oławskiego chcą mieć wpływ na to, co dzieje się w ich otoczeniu. Dlatego Koalicja Oławska organizuje debatę 29.11, godz. 18 w Centrum na Przedmieściu, ul. Prądzyńskiego 39A. Wezmą w niej udział: Elżbieta Urbanek, dyrektor Departamentu Infrastruktury i Transportu UMW, Daniel Gibski, Dolnośląski Wojewódzki Konserwator Zabytków, Joanna Szumiela, przewodnicząca Zarządu Osiedla Przedmieście Oławskie, i Grzegorz Ludwig, radny Osiedla Przedmieście Oławskie. Rozmowę poprowadzi Tadeusz Mincer.

– Jako społeczność lokalna, która na nich żyje, a nie tylko nimi wjeżdża i wyjeżdża z miasta, chcielibyśmy zmienić ich funkcje, lub przynajmniej sprawdzić, na ile takie zmiany są możliwe. Chcielibyśmy mieć wpływ na rozwiązania zwiększające lokalność ulic, tj. ich przekrój, możliwości przejazdu, nowych nasadzeń, oświetlenia, ale też usług w parterach budynków. Czy Urząd Miejski zamierza przeprowadzać z nami konsultacje w tym zakresie? Czy konserwator zabytków ma coś przeciwko zmianie funkcji parterów, piwnic, oficyn, które mogłyby wzmocnić program usługowy wzdłuż „osi komunikacyjnej osiedla” (przy oczywiście zachowaniu wyglądu elewacji)? – zapowiadają organizatorzy.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl