4. Bezpłatne warsztaty kulinarne dla dzieci z zespołem Downa. Są jeszcze wolne miejsca!
Zajęcia dodają dzieciom z niepełnosprawnościami wiary we własne siły, rozwijają ich talenty i pasje, a przede wszystkim są świetną zabawą. Na zdjęciu dwóch chłopców. materiały organizatorów

Muffinki pizzowe jako alternatywa dla pizzy, azjatyckie spring rollsy, a może bułeczki pełnoziarniste z tartą marchewką i kremem… kakaowym? To się dopiero okaże. Dzieci z zespołem Downa wezmą w poniedziałek (26 lutego) udział w bezpłatnych warsztatach kulinarnych prowadzonych przez Akademię Młodego Kucharza. Zaprasza na nie Fundacja Zobacz mnie.

Warsztaty kulinarne dla dzieci z zespołem Downa odbędą się 26 lutego w Akademii Młodego Kucharza (ul. Inżynierska 45/U17, wejście od ul. Magazynierskiej). Początek o godz. 16.30. Zajęcia są bezpłatne, ale trzeba się na nie zapisać, wysyłając zgłoszenie na adres: fundacja[at]zobaczmnie.org.

Dlaczego warto to zrobić?

– Takie zajęcia uczą wielu rzeczy, m.in. rozwijają manualnie, uczą współpracy, pozwalają eksperymentować. Dają też ogromną frajdę związaną z tym, że można przygotować coś samodzielnie od początku do końca, a potem to zjeść. Przy okazji dzieci uczą się zasad zdrowego żywienia, poznają nowe smaki i przekonują, że niekoniecznie są niejadkami, bo jak mówimy, niejadkiem się nie jest, a po prostu się nim bywa – mówi Magdalena Imielińska, właścicielka Akademii Młodego Kucharza, w której regularnie odbywają się zajęcia kulinarne dla dzieci i młodzieży.

Zabawy, które wspierają rozwój

Na poniedziałkowe warsztaty kulinarne zaprasza dzieci z zespołem Downa Fundacja Zobacz mnie - organizacja charytatywna pomagająca chorym i niepełnosprawnym dzieciom.

Jedną z form takiej pomocy jest wspieranie rozwoju dzieci z trisomią 21. chromosomu (czyli z zespołem Downa) poprzez najrozmaitsze zajęcia, które uczą uczestników samodzielności, dodają im wiary we własne siły, rozwijają ich talenty i pasje, a przede wszystkim są świetną zabawą. Chodzi o to, by oni sami, a także ich bliscy uwierzyli, że obecność wady genetycznej nie przekreśla szans na pełne wrażeń życie i możliwość samorealizacji.

Alpaki, bębny i pesto z pokrzywy

Dzieciaki spotykały się już z alpakami, podczas zajęć o lesie i aromaterapii robiły pesto z pokrzywy i próbowały herbaty z igliwia, grały na instrumentach z różnych stron świata (w tym afrykańskich bębnach) i bawiły kolorami w Pigasso - kreatywnym studiu malowania farbami, jednej z najnowszych atrakcji naszego miasta. Robiły też mnóstwo innych rzeczy, m.in. pływały statkiem po Odrze.

Powiększ obraz: Bezpłatne zajęcia dla dzieci z zespołem Downa organizowane przez fundację Zobacz mnie materiały organizatorów

Co miesiąc jest coś nowego

Cykl trwa już od ponad roku, a zajęcia są otwarte nie tylko dla podopiecznych fundacji. Co miesiąc pojawia się coś nowego, bo pomysły na kolejne aktywności rodzą się na bieżąco.

– Szukamy ciekawych miejsc we Wrocławiu, śledzimy nowości i staramy się, żeby za każdym razem zajęcia były dla dzieci zaskoczeniem – dowiedzieliśmy się w fundacji.

Wszystkie projekty fundacyjne są dla nas źródłem radości i satysfakcji, ale ten zdecydowanie jest jednym z naszych ulubionych, bo każde zajęcia to niesamowita dawka uśmiechu i wspaniałej energii dzieci oraz ich rodziców.
Agnieszka Aleksandrowicz-Zdral, prezes zarządu Fundacji Zobacz mnie

Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie fundacji w zakładce dotyczącej pomocy dzieciom z zespołem Downa.