wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

12°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 18:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wielki charytatywny bal Politechniki na finał karnawału

Charytatywny Bal Politechniki Wrocławskiej tradycyjnie zamyka serię wydarzeń karnawałowych we Wrocławiu. W sobotę w auli uczelni bawili się nauczyciele akademiccy, przedstawiciele biznesu i władz samorządowych. Punktem kulminacyjnym wieczoru była aukcja dzieł sztuki i wyjątkowych przedmiotów przekazanych przez wrocławskie osobistości. Uzyskano rekordowe prawie 250 tys. zł.

Reklama

Charytatywny Bal Politechniki Wrocławskiej zorganizowany został po raz 22. Tradycyjnie wydarzenie zaplanowano na ostatni weekend karnawału.

W sobotę w auli Politechniki w gmachu głównym bawili się nie tylko nauczyciele akademiccy, ale również przedstawiciele biznesu, reprezentanci władz samorządowych i wojewódzkich.

Najważniejszym wydarzeniem wieczoru była aukcja charytatywna. Pieniądze zebrane w czasie aukcji są przekazywane, w formie stypendiów, najzdolniejszym studentom i studentkom Politechniki Wrocławskiej z niepełnosprawnościami.

Jeszcze przed rozpoczęciem balu, pulę stypendialną kwotą 176 tys. zł wsparli też nasi darczyńcy: PCC Rokita, Fundacja Empiria i Wiedza, Grupa Impel, KGHM ZANAM, Elektrotim, Wrocławskie Zakłady Zielarskie Herbapol i Ramdecor. Dodatkowe środki na stypendia otrzymaliśmy dzięki cyklicznej akcji Nocnego Listowania - w jej efekcie firmy i fundacje przekazały nam na ten cel 51 tys. zł.Te wszystkie sumy dały łączną - rekordową! - kwotę 476 850 zł. W całości trafi ona na nasz fundusz stypendialny dla kształcących się na PWr osób z niepełnosprawnościami.
Politechnika Wrocławska, komunikat prasowy

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl