Najważniejsze informacje (kliknij, aby przejść)
Pierwsze nagrody International Property Awards zostały wręczone w 1993 roku i obejmowały 10 różnych kategorii mieszkaniowych. Konkurs został dobrze odebrany i dzięki rekomendacji uczestników oraz biorących w nim udział specjalistów oceniających nominacje, rozprzestrzenił się na cały świat.
International Property Awards to znak doskonałości
Nagrody są podzielone na sektory: architektury, rozwoju, projektowania wnętrz i nieruchomości w 9 regionach obejmujących: Afrykę, region Azji i Pacyfiku, Arabię, Kanadę, Karaiby, Amerykę Środkową i Południową, Europę, Wielką Brytanię i USA.
Wyróżnienia przyznawane są za jakość projektu, wykonawstwo, wnętrza, architekturę i marketing, obsługę klienta, innowacje, oryginalność oraz kwestie środowiskowe i zrównoważony rozwój. Jury konkursowe składa się z uznanych specjalistów różnych dyscyplin.
Takie europejskie wyróżnienie otrzymała m.in. Aleksandra Hobler z pracowni we.make, w 2020 roku nagrodzono projekt mieszkania we Wrocławiu w kategorii apartamentów mieszkalnych. Z kolei Cavatina Holding otrzymała nagrodę w 2021 roku za wrocławski projekt Quorum w kategorii Mixed-Use Development in Poland (w tym roku, nagrodę otrzymali w kategorii osiedle mieszkaniowe).
Na początku tego roku w konkursie o globalnym zasięgu, organizowanym przez International Property Awards, prestiżową nagrodę otrzymali wrocławianie z biura architektonicznego Szlachcic Architekci. Za projekt Orientarium w Łodzi zgarnęli nagrody w dwóch kategoriach, ale wcześniej wygrali tym projektem konkurs europejski. Warto dodać, że w 2018 roku wyróżnienie otrzymała również Wroclavia.
Wrocławskie projekty po raz kolejny z nagrodą
Holding Cavatina otrzymał nagrodę za dwa projekty, w tym wrocławski - apartamenty w kompleksie Quorum zostały nagrodzone w kategorii "Osiedle mieszkaniowe Polska".
Kolejny wrocławski projekt otrzymał nagrodę, tym razem w kategorii "Najlepsza architektura mixed use w Polsce''. Zdobyła jąfirma Gradi Invest & Szlachcic Architekci za inwestycję apartamentów Central Park Wrocław, mieszczących się we wschodniej części Kępy Mieszczańskiej, w pobliżu mostów Mieszczańskich. Między innymi ta inwestycja wpłynęła na rewitalizację tej części Wrocławia. Na Kępie Mieszczańskiej znajdowały się kiedyś tereny wojskowe.
Przedstawiciele Gradi Invest odebrali osobiście nagrodę w Londynie pod koniec czerwca.
100-osobowe jury oceniało między innymi funkcjonalność projektu, wykorzystanie alternatywnych źródeł energii, dostępność, a także idee stojące za wykonaniem. Słynne 5 gwiazdek uzyskaliśmy w kategoriach Mixed Use Development oraz Mixed Use Architecture. To olbrzymi sukces dla naszej inwestycji! Dziękujemy Szlachcic Architekci za wspólną realizację tego projektu, który wykorzystuje innowacyjną wizję architektoniczną oraz uwzględnia funkcjonalność i komfort życia przyszłych mieszkańców.Gradi Invest
Osiedle Central Park Wrocław położone jest w centrum miasta przy ulicy Mieszczańskiej 6-14. Jego budowa rozpoczęła się w 2020 roku i została w całości ukończona. Powstało tam pięć 9-kondygnacyjnych budynków z mieszkaniami i apartamentami o powierzchniach od 28 do nawet 258 metrów kwadratowych.
W kompleksie powstało łącznie 295 lokali mieszkalnych. To czym się wyróżnia cała inwestycja na tle reszty, to szeroka oferta usług miejsc rekreacji dla mieszkańców i nie tylko. Są tam m.in. ogólnodostępna siłownia, strefa relaksu z sauną i pokojem inhalacyjnym wraz z tężnią solankową, strefa spa, sucha myjnia i stacja napraw rowerów, czy postarzalnia win dla kolekcjonerów.
Zobacz w galerii zdjęć, jakie inne projekty z Polski wygrały w konkursie International Property Awards:
Okolica została też wzbogacona o tereny zielone. Dodatkowo powstanie tu nowa zielona strefa rekreacyjna, która jest zwycięskim projektem z Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Pierwsze prace ruszyły na początku br.
Przeczytaj o szczegółach poniżej.