wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

23°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 20:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wrocławscy architekci z nagrodami
Wrocławscy architekci z nagrodami fot. AP Szczepaniak

Atal Towers, Kwadrat i Krakowska 29 – to nagrodzone projekty w europejskim etapie konkursu architektonicznego International Property Awards 2019-2020. Budynki są autorstwa wrocławskiej pracowni architektonicznej AP Szczepaniak. Docenione projekty mają szansę na kolejne wyróżnienia podczas gali konkursu IPA w Londynie.

Reklama

W trwającym konkursie European Property Awards wszystkie trzy ze zgłoszonych projektów zdobyły nagrodę Award Winner w swoich kategoriach. Nagrodzone projekty to budynki mieszkalne Atal Towers przy ul. Sikorskiego i Kwadrat przy ul. Grabiszyńskiej oraz biurowiec Krakowska 29.

Atal Towers, źródło: AP Szczepaniak

– Cieszymy się, że jury nagrodziło wszystkie projekty, które zgłosiliśmy do tegorocznej edycji konkursu, w którym odnosiliśmy sukcesy w przeszłości – mówi architekt Agnieszka Szczepaniak. – Sukces naszej pracowni niewątpliwie przyczyni się do promocji Wrocławia na całym świecie – dodaje.

Wśród najlepszych w Europie

Nagrody Award Winner pozwalają projektom ubiegać się o przyznanie im 5 gwiazdek w kolejnym europejskim etapie konkursu. O tym, które projekty dostaną nagrodę 5 gwiazdek, architekci dowiedzą się na gali w Londynie 24 października. Spośród projektów, które dostaną gwiazdki, jury wybierze następnie najlepsze w Europie.

Krakowska 29, źródło: AP Szczepaniak

Zwycięzcy etapu europejskiego zakwalifikują się do finałowego etapu – International Property Awards. Tym samym w ogólnym rozrachunku AP Szczepaniak może zdobyć aż 9 nagród.

International Property Awards jest jednym z najważniejszych plebiscytów w branży nieruchomości komercyjnych i mieszkaniowych.

Konkurs podzielony jest na etapy regionalne: Afryka, Azja Pacyfik, Arabia, Kanada, Karaiby, Ameryka Południowa i Środkowa, Europa, Wielka Brytania i USA. Najwyżej ocenione zwycięskie projekty z każdego regionu automatycznie przechodzą do etapu finałowego, w którym wybierane są najlepsze projekty na świecie.

 Kwadrat, źródło: AP Szczepaniak

Architekci z AP Szczepaniak w tym roku zdobywali nagrody i wyróżnienia w innych prestiżowych konkursach: World Architecture & Design Awards 2019, Global Future Design Awards 2019 oraz International Architecture Awards 2019.

20 lat doświadczenia w branży

AP Szczepaniak to biuro architektoniczne założone w 1999 roku przez braci Artura i Pawła Szczepaniaków. Początkowo funkcjonujące jako autorska pracownia dwóch architektów, dziś zespół liczy około 50 architektów.

Wrocławskie biuro specjalizuje się w przygotowaniu projektów architektonicznych i wielobranżowych w sektorach: budownictwa mieszkaniowego, użyteczności publicznej, handlu oraz usług komercyjnych. Oferuje pełny zakres usług projektowych i inżynierskich oraz kompleksową obsługę dotyczącą projektowanej inwestycji pod względem wszelkiego rodzaju uzgodnień, ekspertyz i pozwoleń.

AP Szczepaniak posiada na swoim koncie wiele prestiżowych projektów, zrealizowanych zarówno w Polsce, jak i za granicą, również w afrykańskim regionie Maghreb. Wykonane projekty były wielokrotnie nagradzane w konkursach i plebiscytach architektonicznych, takich jak: International Property Awards, Piękny Wrocław, Najlepszy Projekt Mieszkaniowy czy Budowa Roku.

źródło: mat. prasowy

Czytaj także: Architekci z Wrocławia zwyciężyli w prestiżowym konkursie

Czytaj także: Budowle nagrodzone w konkursie "Piękny Wrocław" – edycja XXIX [ZDJĘCIA]

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl