4. Potężny kompleks Quorum przy Sikorskiego. Kolejny wieżowiec dotarł do ostatniego piętra (ZDJĘCIA)

Magdalena Pasiewicz,

Trwająca budowa biurowców i budynków mieszkalnych w kompleksie Quorum Magdalena Pasiewicz
Trwająca budowa biurowców i budynków mieszkalnych w kompleksie Quorum

Kompleks Quorum powstaje nad brzegiem Odry przy ul. Sikorskiego w centrum Wrocławia. To nie tylko największa inwestycja typu mixed-use w mieście, czyli łącząca powierzchnie mieszkalne, usługowe i biurowe. To także jedna z największych inwestycji w całym Wrocławiu. Kolejny wieżowiec osiągnął właśnie docelową wysokość i odsłonił elewację. Zobacz w galerii zdjęć, jak obecnie wygląda inwestycja Quorum.

To tu powstaje drugi najwyższy co wielkości (zaraz po Sky Tower) wieżowiec we Wrocławiu. Będzie można z niego podziwiać panoramę miasta. Na najwyższej, 35. kondygnacji zaplanowano taras widokowy. Ten budynek dopiero nieśmiało wygląda znad placu budowy.

Docelową wysokość osiągnął kolejny z biurowców Quorum

Docelową wysokość ponad 18 metrów osiągnął w ostatnim czasie budynek A, na jego dachu zawisła wiecha. Częściowo odsłonięto również szklaną elewację. 12-piętrowy budynek przeznaczony będzie w całości na biura - całkowita ich powierzchnia zajmie około 18 tys. m kw. Przewidziano też powierzchnie rekreacyjne dla pracowników biurowych oraz tarasy o powierzchni około 1000 m kw. Pod budynkiem znajdzie się podziemny parking na 339 miejsc.

Budynek A stoi w jednej linii z budynkami B i C, nad brzegiem Odry przy ulicy Sikorskiego. Wszystkie trzy wieżowce po tej stronie ulicy połączone będą zielonymi tarasami o łącznej powierzchni 7 tys. m kw. (ponad 4,5 tys. m kw. powierzchni tarasów będzie ogólnodostępne). Kończony obecnie budynek ma już pierwszych najemców.

O szczegółach przeczytasz poniżej.

W pierwszym kwartale b.r. ostatnie piętro osiągnął budynek C, w którym znajdą się mieszkania.

Nowoczesny Quorum Office Park z certyfikatami

Pierwszy budynek z kompleksu został oddany do użytku w październiku 2022 r. Znajduje się w nim ponad 16,2 tys. m kw. powierzchni biurowej klasy A, rozmieszczonej na sześciu kondygnacjach wraz z ok. 1 tys. m kw. lokali usługowo-handlowych.

Wśród najemców są głównie firmy IT: CD Projekt Red, Studio Software, IT-Dev, Imagination, ale też Nuvamed, Europa Ubezpieczenia, Art Geist, czy Quickwork z biurami serwisowymi. Zdecydowała się tam również przenieść swoją siedzibę wrocławska firma Artgeist.

Ukończony biurowiec D otrzymał certyfikat BREEAM z oceną na poziomie Excellent, m.in. za rozwiązania w zakresie oszczędzania gospodarką wodną, wykorzystanie wysokiej jakości, bezpiecznych dla zdrowia i środowiska materiałów.