wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

9°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 18:20

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Kompleks Quorum rośnie w oczach. Zaglądamy na budowę największej inwestycji biurowo-mieszkaniowej

Kompleks Quorum rośnie w oczach. Zaglądamy na budowę największej inwestycji biurowo-mieszkaniowej

Magdalena Pasiewicz,

Wielofunkcyjny kompleks Quorum to jedna z największych inwestycji we Wrocławiu, łącząca powierzchnie biurowe, usługowe i mieszkalne. Jeden z budynków tej inwestycji użytkowany jest już od października i powierzchnie w nim najmują giganci IT i gamingu. Kolejny sięgnął ostatniego piętra i jest wykańczany. W tym samym czasie rośnie ten najwyższy z kompleksu, który będzie drugim po Sky Tower wieżowcem na Dolnym Śląsku. Jak idą prace na budowie Quorum? Sami zobaczcie.

Reklama

Na rynku biurowym w Polsce Wrocław znajduje się w ścisłej czołówce miast mających najwięcej powierzchni biurowych. Jednak sposób myślenia o projektowaniu nowych inwestycji w wielkich miastach zmienia się i wpływa na łączenie w jednej inwestycji kilku funkcji. Przykładem największej takiej powstającej we Wrocławiu w założeniu mixed-used jest kompleks Quorum.

Quorum ściąga gigantów

Kompleks Quorum to będzie prawdziwy gigant. Powstają tam wieże biurowe i mieszkalne. W tym budząca najwięcej emocji - druga najwyższa wieża na Dolnym Śląsku. Będzie mieć 140 metrów wysokości.

Pierwszy budynek z kompleksu został oddany do użytku w październiku 2022 r. Znajduje się w nim ponad 16,2 tys. mkw. powierzchni biurowej klasy A, rozmieszczonej na sześciu kondygnacjach wraz z ok. 1 tys. mkw. lokali usługowo-handlowych.

Wśród najemców są głównie firmy IT: CD Projekt Red, Studio Software, IT-Dev, Imagination, ale też Nuvamed, Europa Ubezpieczenia, Art Geist, czy Quickwork z biurami serwisowymi. Zdecydowała się tam też przenieść swoją siedzibę wrocławska firma Artgeist.

100 tys. powierzchni biurowych, mieszkalnych i rekreacyjnych

Quorum to ponad 100 tys. mkw. wielofunkcyjnej powierzchni do pracy, życia i rekreacji. Kompleks czterech budynków biurowych powstaje w ścisłym centrum, nad Odrą przy ul. Sikorskiego na wrocławskim Szczepinie.

W całym kompleksie powstanie 5 budynków o łącznej powierzchni ponad 100 000 metrów kwadratowych. W budynkach nazwanych pierwszymi literami alfabetu (A-E) powstają biura (91 182 mkw.), lokale usługowe oraz 330 mieszkań. Najwyżej położone mieszkania będą na 24. piętrze.

Według zapowiedzi inwestora, w kompleksie nie zabraknie zielonych terenów wokół budynków. To, czym kompleks będzie się wyróżniać, to ogromne powierzchnie zielonych tarasów, z których korzystać będą mogli mieszkańcy, pracownicy i goście.

Na podium całego kompleksu oraz na poziomie czwartej kondygnacji zaprojektowano dostępne dla wszystkich pracowników i mieszkańców tarasy oraz zielone przestrzenie. Ponadto, od południowej strony budynku D, po przeciwnej stronie ulicy, powstały ogólnodostępne tereny zielone oraz deptak.
inwestor Cavatina Holding

W całym kompleksie przewidziano też około 1,5 tys. miejsc postojowych.

Z drugiego, najwyższego budynku we Wrocławiu będziemy podziwiać panoramę miasta. Na najwyższej, 35. kondygnacji zaplanowany został taras widokowy.

Kompleks Quorum w liczbach

  • Powierzchnia biurowa : 91 182 mkw.
  • Apartamenty: 330
  • Powierzchnia tarasów: ponad 7 000 mkw.
  • Miejsca parkingowe : 1 220

W budynku planowane jest 340 mieszkań. Znajdzie się też pralnia, galeria handlowa oraz siłownia. Planowane są mieszkania 1-4 pokojowe o powierzchni od 27,45 mkw. do 70,64 mkw.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl