wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-2°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 23:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wroclavia – najlepszy architektonicznie obiekt handlowy na świecie
Wroclavia – najlepszy architektonicznie obiekt handlowy na świecie źródło: inwestor

W Londynie wręczono nagrody w światowym konkursie z dziedziny architektury International Property Awards. Centrum handlowe Wroclavia otrzymała tytuł najlepszego pod względem architektury obiektu handlowego na świecie „Best International Retail Architecture 2018-2019”.

Reklama

European Property Awards, to prestiżowy konkurs o międzynarodowym zasięgu , którego celem jest wyłonienie najlepszych realizacji z dziedziny architektury, wnętrzarstwa i nieruchomości. W konkursie Wroclavia uzyskała dwa tytuły: Best Retail Architecture Europe oraz Best International Retail Architecture 2018-2019.

– Jestem dumny, że zostaliśmy uznani za najlepszy obiekt na świecie w kategorii „retail architecture”, tym bardziej że jest to pierwsza taka nagroda dla Polski w całej historii konkursu. Jest to szczególne dla nas wyróżnienie, które potwierdza wizję, w jaką wierzyliśmy, projektując Wroclavię – mówi Arnaud Burlin, dyrektor zarządzający Unibail-Rodamco-Westfield na Europę Centralną i Austrię.

Konkurs International Property Awards

Projekty konkursowe były oceniane przez panel 80 wybitnych, niezależnych ekspertów, wśród których znaleźli się światowej sławy profesjonaliści związani z architekturą, designem i projektowaniem, a także osobowości medialne. Panelowi przewodniczyli członkowie Izby Lordów w brytyjskim parlamencie. Jurorzy podczas ocen koncentrowali się na wzornictwie, jakości, innowacyjności, oryginalności, a także zaangażowaniu w zrównoważony rozwój.

Wroclavia, źródło: inwestor

Konkurentami do uzyskanego przez Wroclavię tytułu były najlepsze obiekty i firmy architektoniczne z całej Europy, Azji, krajów arabskich, czy Stanów Zjednoczonych i Kanady. Pełna lista wyróżnionych na stronie organizatora.

Wroclavia – 14 mln gości

Wroclavia, to wielopoziomowe centrum handlowe zintegrowane z podziemnym dworcem autobusowym i biurami. Zostało otwarte w październiku 2017 r. i w ciągu pierwszego roku odwiedziło je ponad 14 mln gości. Obiekt zaprojektowała polska pracownia IMB Asymetria Architekci, która wśród swoich realizacji ma m.in. centra handlowe i gmachy użyteczności publicznej; wnętrza Wroclavii, to dzieło paryskiej pracowni Saguez & Partners.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl