Najważniejsze informacje (kliknij, aby przejść)
Gdzie można kupić używane książki we Wrocławiu?
Antykwariat Naukowy
To najpopularniejszy antykwariat we Wrocławiu. Wszystko za sprawą nietypowych pracowników przebywających w tym miejscu. Poza literaturą, grafikami i starodrukami, na półkach znajdziemy również kota Tycjana i kotkę Nutkę. Oprócz nich pracuje tam także pies Kokosek.
Adres: ul. Szewska 64
Trójkąt Rozmaitości
To nietypowy antykwariat we Wrocławiu. Trójkąt Rozmaitości otwierany jest wyłącznie w niedziele i dostaniemy tam zarówno używane książki, jak i stare płyty czy przewodniki. Poza nimi jest także mnóstwo innych produktów pochodzących z dawnych lat: ubrania retro, naczynia oraz bibeloty.
Adres: ul. Traugutta 141
Antykwariat Szarlatan
Mieszczący się niedaleko placu Grunwaldzkiego we Wrocławiu antykwariat jest miejscem, do którego warto wybrać się na poszukiwania białych kruków. Znajdziemy tam starodruki, rzadkie wydania, a także unikatowe przedmioty kolekcjonerskie. Ponadto właścicielem lokalu jest Stanisław Karolewski – wrocławski pisarz, który w swoich książkach opisuje własne antykwarystyczne doświadczenia.
Adres: ul. Szczytnicka 51
Antykwariat Aksjomat
Adres: ul. Curie-Skłodowskiej 55/61
Antykwariat im. Andrzeja Jaworskiego
Znajdujący się w centrum miasta antykwariat oferuje kilka tysięcy pozycji, głównie naukowych, chociaż na półkach lokalu nie brakuje również poezji czy bajek dla dzieci. Kupimy tam też książki w językach: angielskim i niemieckim oraz autorskie grafiki wrocławskiego artysty Jakuba Zasady.
Adres: ul. Kuźnicza 43/35
Jakie książki skupuje antykwariat?
Chcąc sprzedać swoje książki, warto wziąć pod uwagę, że antykwariaty skupują wyłącznie wybrane tytuły. To najczęściej starodruki i rzadkie pozycje, ale również współczesna literatura popularna i podręczniki akademickie. Wycena jest indywidualna i zależna od placówki, więc aby dowiedzieć się, ile są one warte, najlepiej skontaktować się z konkretnym antykwariatem we Wrocławiu.
Gdzie oddać używane książki?
Oprócz antykwariatów używane książki oddamy do wrocławskich bibliotek. Placówki chętnie przyjmują zbiory, w szczególności w dobrym stanie oraz nowe pozycje wydawnicze. Przed oddaniem warto jednak dopytać o szczegóły w oddziałach Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu lub Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej.
Ponadto książki można również przekazać do fundacji czy instytucji pomagających potrzebującym. Sprawdź listę miejsc, które przyjmują lektury we Wrocławiu.
Bookcrossing we Wrocławiu
Bookcrossing to społeczna inicjatywa polegająca na wymianie przeczytanych książek. We Wrocławiu rozwija się od 2019 roku pod szyldem miejskiej kampanii „Wrocław nie marnuje”. Dzięki niej w przestrzeni publicznej powstały dedykowane skrzyneczki, do których mieszkańcy mogą wrzucać książki, jednocześnie biorąc w zamian inne.
Sprawdź, gdzie wymienisz się książkami we Wrocławiu: