Ryby przyjechały do Wrocławia dwoma ciężarówkami i zamieszkały w basenie rafy koralowej Morza Czerwonego, w akwariach na statku Wybrzeża Szkieletów i w zbiorniku Kanału Mozambickiego.
Wśród nowych gatunków ryb znalazła się m.in. patelnica niebieskoplama, czyli płaszczka o zielonkawym ciele ozdobionym jaskrawymi, niebieskimi plamami, która na końcu ogona posiada dwa kolce jadowe.
Patelnica niebieskoplama / fot. materiały prasowe
Duże wrażenie robią także mureny, czyli ryby zaliczane do rzędu węgorzokształtnych, zamieszkujące skaliste dna morskie strefy przybrzeżnej klimatu tropikalnego i subtropikalnego. To drapieżniki prowadzące nocny tryb życia. W Afrykarium można je podziwiać w akwarium vis a vis basenu pingwinów, gdzie „wiją” się w specjalnie przygotowanych dla nich występach skalnych.
Murena / fot. materiały prasowe
Warto również wypatrywać rekinów rogatych, które żyją w wodach tropikalnych i subtropikalnych na różnych głębokościach. Charakteryzują się krępą budową ciała i stosunkowo niewielkimi wymiarami – osiągają do 150 cm długości. Ciekawostką są dwie płetwy grzbietowe ozdobione kolcami.
Rekin rogaty / fot. materiały prasowe
Z kolei ptaki będą stopniowo wprowadzane do górnej części Afryki Wschodniej, dżungli Kongo oraz na wybiegi zewnętrzne Wybrzeża Szkieletów. Większość z nich to egzotyczne gatunki kaczek, ale są również ibisy, czaple czarne, toko nosate czy turak fioletowy.
Zobacz także: