Bezpłatne zajęcia nauki pływania dla niemowląt w Aquaparku Wrocław

Dla wszystkich dzieci, które ukończyły 4. miesiąc życia Aquapark Wrocław przygotował specjalne zajęcia – przygotowanie do nauki pływania. Zajęcia są bezpłatne dla klientów Aquaparku Wrocław i odbywają się od poniedziałku do piątku.

  • fot. Aquapark Wrocław


Zajęcia dla najmłodszych mają formę pojedynczych lekcji, dlatego nie ma wymogu zapisywania dziecka na cały kurs. To zatem doskonała oferta dla osób, które planują zapisać swoją pociechę do Szkoły Pływania w aquaparku, ale najpierw chciałyby zobaczyć, jak wyglądają takie zajęcia.

Dlaczego warto rozpoczynać naukę pływania od tak wczesnego wieku? – Pływanie to rewelacyjna forma aktywności dla całej rodziny, a zwłaszcza dla najmłodszych jej członków – wyjaśnia Kornel Kempiński.

Szef Kompleksu Basenów Rekreacyjnych w Aquapark Wrocław dodaje: – Pływanie pozwala na harmonijne rozwijanie mięśni całego ciała, a przede wszystkim wzmacnia kręgosłup, co w przyszłości pozwoli dzieciakom uniknąć chorób cywilizacyjnych, takich jak przykładowo skolioza. Najważniejsze jest jednak to, że taka forma aktywności stanowi znakomitą stymulację intelektualną, gdyż poprzez przebywanie w inspirującym środowisku, niemowlęta rozwijają się szybciej.

To jednak nie wszystko. Ważny jest również aspekt społeczny, gdyż pływanie to jednocześnie możliwość wspólnej zabawy oraz budowania pogłębionej relacji z dzieckiem.

Zajęcia w specjalnie przygotowanej strefie

Zajęcia odbywają się w Dziecięcej Zatoce Aquaparku Wrocław, czyli basenie, który powstał właśnie po to, by realizować w nim zajęcia nauki pływania. Charakteryzuje się odpowiednią głębokością (do 90 cm) oraz temperaturą (35 st. C), dlatego jest bardzo przyjaznym miejscem nawet dla najmłodszych dzieci.

W zajęciach mogą wziąć udział dzieci w wieku od 4. miesiąca do 6. roku życia. Instruktorzy Aquaparku Wrocław czekają na nich od poniedziałku do piątku, od godz. 9.00 do 11.00. Warto wcześniej sprawdzić grafik, aby wybrać grupę dostosowaną do wieku dziecka. Specjalne zajęcia przygotowujące do nauki pływania trwają przez cały okres wakacji, do 31 sierpnia.

Aby skorzystać z lekcji należy zgłosić się do instruktora prowadzącego zajęcia przed rozpoczęciem zajęć. Liczba miejsc ograniczona. Należy także pamiętać, że decyduje kolejność zgłoszeń.

Uwaga! Warunkiem skorzystania z oferty jest posiadanie ważnego biletu wstępu, karnetu, bądź karty partnerskiej, upoważniającej do przebywania w kompleksie Basenów Rekreacyjnych.

Konkurs

Ponownie ogłaszamy konkurs, w którym do wygrania są 3 rodzinne bilety do parku wodnego. Zwycięzcy będą mogli cieszyć się zabawą przez 3 godziny pobytu w Aquaparku. Co więcej, bilety można wykorzystać do końca września!

Aby wziąć udział w konkursie należy wysłać formularz kontaktowy i odpowiedzieć na zadane w nim pytanie.Zgłoś uwagę