wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

23°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 12:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Ambasadorowie języka polskiego z całego świata spotkają się we Wrocławiu
Coroczne spotkanie lektorów i lektorek języka polskiego zaplanowano we Wrocławiu. Na zdjęciu grupa dorosłych, uśmiechniętych ludzi NAWA / materiały prasowe
Coroczne spotkanie lektorów i lektorek języka polskiego zaplanowano we Wrocławiu. Na zdjęciu grupa dorosłych, uśmiechniętych ludzi

Uniwersyteccy lektorzy języka polskiego ze wszystkich kontynentów spotkają się we Wrocławiu. Wydarzenie organizuje Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej.

Reklama

Lektorów i lektorki zaangażowanych przez NAWA można spotkać w 40 krajach na 82 uczelniach.

Prowadzą zajęcia dla studentów polonistyki, studiów polonoznawczych oraz slawistyki. W prowadzonych przez nich kursach bierze udział co roku 2,5-3 tysiące osób.
Marta Chrostowska-Walenta, Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej

Lektorzy i lektorki NAWA pracują głównie na uniwersytetach, ale współdziałają również z placówkami dyplomatycznymi i organizacjami polonijnymi, organizują wydarzenia kulturalne i społeczne (festiwale, warsztaty, koncerty, wystawy, pokazy filmów i spotkania autorskie), dla których wspólnym mianownikiem jest polska kultura.

Angażują się także w promocję programów stypendialnych NAWA, kolportują informacje o możliwościach studiowania w Polsce oraz realizowania projektów badawczych nad Wisłą.

NAWA wspiera powstawanie nowych lektoratów języka polskiego poza granicami Polski, np. rekrutuje kandydatów oraz koordynuje delegacje lektorek i lektorów języka polskiego.

Trochę wiedzy, trochę relaksu

Konferencje lektorów organizowane są co roku w innym ośrodku akademickim w Polsce, tym razem gospodarzem czterodniowego (3-6 sierpnia) wydarzenia jest Uniwersytet Wrocławski.

Do stolicy Dolnego Śląska przyjedzie ponad 70 osób. W programie konferencji są panele i wykłady językoznawców i specjalistów w zakresie dyplomacji i politologii oraz wycieczki po Wrocławiu.

Źródło: materiały prasowe

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Głosuj na Wrocławski Budżet Obywatelski 2023. Otwiera się w nowej karcie
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl