Międzynarodowy Festiwal Wysokich Temperatur – jedyna otwarta impreza artystyczna tego typu w Polsce – rozpocznie się 23 czerwca i będzie trwał do 25 czerwca. Odbędzie się już po raz czternasty.
Organizatorem jest Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławia. Zaproszeni przez nią twórcy szkła, ceramiki i metalu z całego świata zaprezentują publiczności swoją pracę od kuchni. Wstęp wolny.
Wystawy, pokazy i kino plenerowe - także na Wyspie Słodowej!
Na piątek zaplanowano otwarcie towarzyszących Festiwalowi wystaw m.in. w Galerii Neon, budynku Centrum Sztuk Użytkowych. Centrum Innowacyjności (ASP ul. Traugutta 19/21), Galerii Black Frame przy Concordia Design oraz gablotach przy ul. Świdnickiej.
Zapraszamy na tegoroczną nowość: wieczorne spotkanie na Wyspie Słodowej, połączone z pokazem dmuchania szkła przy użyciu małego pieca plenerowego oraz projekcją filmów w ramach kina festiwalowego.Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu
Warsztaty i pokazy w ASP
Sobota to dzień pokazów i warsztatów, które odbędą się w budynkach i ogrodzie Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu przy ul. Traugutta 19/21.
Nie zabraknie nowości takich jak np. piec ceramiczny, nawiązujący do kształtu łodzi, który w momencie kulminacyjnym będzie wyglądał tak, jakby unosił się w płomieniach.Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu
Sławy i „Proces z iskrą”
Na niedzielę zaplanowano m.in. konferencję pod tytułem „Proces z iskrą”, podczas której artyści opowiedzą o swojej twórczości i o tym, jak tworzy się dzieła z wykorzystaniem wysokich temperatur.
Będzie można posłuchać takich sław, jak Tobias Flores, David Marquez, Karin Forslund, John Moran, Peter Hermanson, Simcha Even-Chen, Velimir Vukicevic oraz Alicja i Dmitrij Buławka-Fankidejscy.
Międzynarodowy konkurs na czarkę do herbaty
Będzie też konkurs na czarkę do herbaty, który stał się już festiwalową tradycją. Wydarzenie ma zasięg międzynarodowy, a nadesłane prace będą prezentowane na wystawie w trakcie Festiwalu.
Tegoroczna edycja konkursu „Nie ma piękna bez cienia” jest poświęcona pamięci profesora ASP Macieja Kasperskiego.
Szczegółowy program Festiwalu zostanie opublikowany na stronie wydarzenia.
Zobacz, jak wyglądały poprzednie edycje festiwalu.