wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-2°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 08:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Poczuj na własnej skórze, jak brzmi wrocławska nauka. Film z wykorzystaniem zjawiska ASMR
Kadr z filmu  „Sound of Sciences",  Uniwersytetu Przyrodniczego, kolaż złożony z czterech ujęć owcy. Uniwersytet Przyrodniczy
Kadr z filmu „Sound of Sciences", Uniwersytetu Przyrodniczego, kolaż złożony z czterech ujęć owcy.

Dźwięki można nie tylko słyszeć, ale i poczuć na własnej skórze. „Sound of Sciences", czyli nowy film wrocławskiego Uniwersytetu Przyrodniczego sprawi, że twój kark ogarnie ciepło i przyjemne mrowienie. To ASMR, internetowy fenomen ostatnich lat.

Reklama

ASMR (Autonomous Sensory Meridian Response) to uczucie przyjemnego mrowienia i ciepła, wywołane poprzez bodźce zewnętrzne, przede wszystkim wizualne i słuchowe, np. szept. Najczęściej zaczyna się na skórze głowy, a potem przemieszcza w dół kręgosłupa.

W ciągu ostatnich kilku lat internet dosłownie oszalał na punkcie filmów, które wywołują taką reakcję, a tę popularność wykorzystał wrocławski Uniwersytet Przyrodniczy.

„Sound of Sciences" - nowy film wrocławskiego Uniwersytetu Przyrodniczego

W  filmie „Sound of Sciences", prezentującym uczelnię, ASMR posłużyło jako narzędzie do zanurzenia się w dźwięki i pokazało przestrzenie, w których na co dzień obcuje się z nauką. Dzięki zaawansowanym technologiom akustycznym, dźwięki, które można usłyszeć w laboratoriach i stacjach badawczych uczelni, a także w lesie czy na wrocławskich ulicach da się poczuć na własnej skórze.

Wykorzystując kamery akustyczne, optyczne obiektywy makro, zwinne i szybkie drony, udało nam się nie tylko uchwycić najdrobniejsze niuanse dźwięku, ale również je zwizualizować. Film jest więc nie tylko audycją, ale i wizualnym spektaklem. Całość filmu połączona jest osią, w której kluczową rolę odgrywa dźwięk bicia ludzkiego serca. Jest on metaforą pulsu, który bije w sercu każdej gałęzi nauki i każdego badania, ale tworzy też dosłowny beat, synchronizujący różne elementy filmu.
Małgorzata Moczulska z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl