– Data 9 października dla Collegium Witelona Uczelnia Państwowa jest szczególnie ważna. To tego dnia 1998 roku w Legnicy profesor Stanisław Dąbrowski po raz pierwszy otwierał rok akademicki uczelni – powiedział na inauguracji roku akademickiego 2023/2024 dr Karol Rusin, prorektor ds. rozwoju Collegium Witelona.
Uczelnia z Legnicy otworzyła filię we Wrocławiu
To dość wyjątkowa sytuacja, gdy uczelnia mająca główną siedzibę w stutysięcznej Legnicy otwiera filię w stolicy województwa, a nie na odwrót.
– Collegium Witelona rozwija się tak prężnie, że naturalnym krokiem było nasze wejście na rynek wrocławski. Tym bardziej, że w stolicy Dolnego Śląska nie było dotąd państwowej uczelni kształcącej praktycznie, więc nasza obecność znacząco wzbogaca ofertę edukacyjną Wrocławia – mówi dr Karol Rusin.
W tym roku władze Collegium Witelona otworzyły we Wrocławiu dwa kierunki: psychologię i prawo. Studia rozpoczęło w sumie 221 studentów.
– Wybrałem tę uczelnię, ponieważ już pracuję, a Collegium Witelona oferuje magisterskie studia w trybie „Ucz się i pracuj”, które umożliwiają mi stacjonarne studiowanie bez konieczności rezygnowania z aktywności zawodowej – mówi Michał, student pierwszego roku prawa.
Kadrę uczelni tworzą głównie dydaktycy, którzy są osobami aktywnymi w swoich branżach.
– To nam się przyda w przyszłej pracy – mówią Paula Szylar i Wiktoria Wąchalska, które w Legnicy studiują równocześnie dwa kierunki: fizjoterapię i położnictwo, a na inaugurację we Wrocławiu przyjechały w imieniu Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego Collegium Witelona Uczelnia Państwowa. –Dodatkowo mamy dużo ciekawych zajęć praktycznych. Gdybyśmy miały wybierać miejsce studiów jeszcze raz, wybrałybyśmy tak samo – dodają studentki.
Inauguracja pierwszego roku działania filii
Uroczystość zgromadziła wielu gości: parlamentarzystów, samorządowców, przedstawicieli różnych instytucji i przedsiębiorstw. Zobacz zdjęcia w naszej galerii:
Collegium Witelona Uczelnia Państwowa jest uczelnią wyższą kształcącą praktycznie. Sukces zawdzięcza m.in. temu, że konsekwentnie dostosowuje kierunki studiów do potrzeb i oczekiwań rynku pracy. Dzięki temu absolwenci uczelni bez problemu odnajdują się na rynku pracy w dobrych, poszukiwanych zawodach.
Studia są bezpłatne, skierowane zarówno do maturzystów, jak i do osób pracujących. Dla tych ostatnich uczelnia oferuje tryb nauki „Ucz się i pracuj”.