wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-1°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 09:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
 1. wroclaw.pl
 2. Akademicki Wrocław
 3. Aktualności
 4. Sport na zniżkę studencką lub za darmo. Zobacz, jak i gdzie aktywnie spędzić czas
Po lewej: mężczyzna robi akrobacje na deskorolce na pl. Wolności. Po prawej: młoda kobieta ćwiczy na siłowni na świeżym powietrzu Tomasz Hołod
Po lewej: mężczyzna robi akrobacje na deskorolce na pl. Wolności. Po prawej: młoda kobieta ćwiczy na siłowni na świeżym powietrzu

I cóż, że nadchodzi jesień?! To nie powód, aby nie iść na rolki, zagrać w tenisa albo popływać na krytym basenie. Zobacz, gdzie jeszcze warto ćwiczyć za darmo albo ze zniżką studencką.

Reklama

We Wrocławiu jest wiele klubów sportowych. Bez problemu znajdziesz trenerów sztuk walki, pole dance i tańca, są fitnessy, siłownie i ścianki wspinaczkowe. Nie sposób tego wszystkiego wymienić. Poniższy wybór to podpowiedź, z jakiej infrastruktury miejskiej (ale nie tylko) można korzystać ze zniżką studencką oraz gdzie można uprawiać sport za darmo.

Wrotki i skateparki

 • Tory skateparkowe znajdują się w wielu miejscach Wrocławia: przy ul. Rękodzielniczej na Pilczycach, przy ul. Wałbrzyskiej na Klecinie (przy szkole podstawowej nr 42), na terenie sportowo-rekreacyjnym przy ulicy Sołtysowickiej 68 na Sołtysowicach, w parku Tysiąclecia przy ul. Sukielicka na Kuźnikach – za darmo.
 • Centrum Treningowego Spartan tor wrotkarski (przy ul. Sukielicka/Jaksonowicka) dostosowany jest do jazdy profesjonalnej i amatorskiej. Tor do jazdy ulicznej (asfaltowy) jest ogólnodostępny i bezpłatny. Tor do jazdy szybkiej (niebieski) wynajmowany jest na treningi, szkolenia i na zawody dla klubów i zawodników zrzeszonych w Polskim Związku Sportów Wrotkarskich.

Centrum Treningowe Spartan dla studentów przygotowało miesięczny karnet open „Student” za 89 zł na wszystkie usługi fitness i siłownię we wszystkich lokalizacjach.

Rolki w mieście: byle było równo i długo

Z rolkami jest tak: trasa musi być równa i w miarę długa, aby można było nabrać tempa. Nadają się do tego dobrze przygotowane ścieżki rowerowe, których we Wrocławiu jest całkiem sporo. Na wrotkach dobrze się jeździ:

 • między Tarczyński Areną i ul. Lotniczą,
 • trasą na lotnisko,
 • z Bielan do Krzyżanowic.

Przy ustaleniu konkretnych tras przydatne będą aplikacje rowerowe, np. Rolls: Mistrz Jazdy na Rolkach lub Caynax.

Kalistenika i siłownie na świeżym powietrzu

Wiele siłowni na powietrzu i miejsc do ćwiczenia kalisteniki powstało w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Zazwyczaj mieszczą się one w parkach, między blokami, w okolicach ścieżek spacerowo-rowerowych. Wymieńmy jednak choćby kilka:

 • w pobliżu ul. Inflanckiej (Psie Pole) (siłownia i przyrządy do ćwiczenia kalisteniki)
 • w Parku Biskupim (Biskupin) siłownia na powietrzu
 • w parku przy al. Kasprowicza (Karłowice)
 • park im. Stanisława Staszica (Nadodrze)

Siłownie udostępniane są za darmo przez 24 godziny na dobę.

Gdzie popływać

 • Aquapark (ul. Borowska 99) to raj dla osób, których relaksuje woda. W obiekcie są baseny rekreacyjne i basen sportowy i saunarium, organizowane są też zajęcia fitness i siłownia. Studenci z legitymacją studencką mogą skorzystać z wejściówki – 2 godziny za 40 zł (baseny rekreacyjne, saunarium, siłownia i fitness). Obowiązuje ona do godziny 15.00.

 • Pływalnia Orbita (ul. Wejherowska 34): pływalnia kryta, bilety ulgowe dla studentów w ofercie kosztują 21 zł od poniedziałku do piątku w godzinach 11.00-13.00, w pozostałych dniach i godzinach 22-23 zł zależnie od terminu.
 • Baseny na Akademii Wychowania Fizycznego (aleja I.J. Paderewskiego 35) bilet ulgowy kosztuje 20 zł, karnet (10 godzin w miesiącu) to już koszt 200 zł. Za godzinę pływania na basenie na Uniwersytecie Przyrodniczym (Chełmońskiego 43) studenci zapłacą 16 zł (studenci UPWr 10 zł)

Gdzie pograć w tenisa

We Wrocławiu są trzy miejskie ośrodki tenisowe Wrocławskiego Centrum Treningowe Spartan:

 • przy ul. Spiskiej 1 (WST Spartan) – 8 kortów (w tym 4 oświetlone), ceny zależą od dni i godzin i wahają się od 40 do 60 zł. Hala tenisowa jest droższa. Godzinny trening kosztuje od 110 zł do 165 zł.
 • przy ul. Pułtuskiej – 7 kortów, ceny zależą od dni i godzin i wahają się od 40 do 60 zł.
 • przy ul. Lubińskiej – 3 korty, ceny od 40 do 50 zł

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl